Gost
TS3 IP: ts3.balkan-school.com:9994

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Vesti i Obavestenja / BS | Moderatori foruma
« Poslednja poruka od strane Kellerman poslato Septembar 26, 2017, 11:24:45 posle podne »
Pozdrav ljudi, novo obavještenje vezano za naš forum i moderatore istoga.
Znači kako i sam najavljujem već par dana uskoro neke nove stvari na forumu (ništa što se tiče izgleda) uskoro će to stupiti na snagu, još uvijek sam u dogovorima s ostalima, te isto tako sam sa sobom stvaram neku sliku kako bi to trebalo ipak izgledati. Desiti će se reorganizacija podforuma i kategorija, nešto će biti ubačeno novo, nešto izbačeno, ali ipak većina toga ostavljena kako je.
Zbog same te reorganizacije i zbog toga što trenutni moderatori nisu baš previše aktivni u svojim podforumima i većina moderatora je bila netko iz server administracije, odlučio sam to prekinuti. Uskoro će biti nove prijave za moderatore, te isto tako neke nove stvarčice ubačene kao što je najavljeno. Nemojte se brinuti, uskoro nova šansa ide svima, te se nadam da će odaziv na prijavama za moderatora biti što veći i najbolji do sada.
Idemo aktivirati forum u potpunosti.
2
Vesti i Obavestenja / BS | Unapredjivanje sistema administracije
« Poslednja poruka od strane Infinity poslato Septembar 13, 2017, 10:38:16 posle podne »

Pozdrav!

Obavestavam sve clanove zajednice da je odradjen poseban sistem pracenja za Administratore SAMP servera. U saradnji sa dizajnerom Bobanom smo odradili poseban sistem pracenja aktivnosti svih Administratora i vise nece biti problema oko nedovoljnih dokaza i propusta, i naravno, ukoliko dodje do greske - bice ispravljeno sve za kraci vremenski period.

U saradnji sa direktorima i nadleznima za administraciju, uvedena su i pravila po kojima se kaznjava svaki clan administracije ukoliko kazni nekog igraca bez dovoljnih dokaza, razloga ili pogresi.
Takodje, u saradnji i sa nadleznim za zalbe na Admine (Trenutno - Kirbetom) promenjena su i pravila kaznjavanja igraca koji krse pravila tog potforuma:
- Kazne ce biti smanjene(sa 30 na 10 dana)
- Kazne vise nece biti potpune vec ce svako ko prekrsi pravilo tog potforuma dobiti zabranu pisanja. (Moze da cita, pregledava teme na forumu, ali ne i da pise)

Razlog unapredjivanja sistema Administracije je upravo - povecanje profesionalnosti vec iole profesionalne administracije Balkan School SAMP servera.

I da, jedini nacin da prijavite gresku administratora je upravo potforum - Zalbe na admine

3
Vesti i Obavestenja / Važno obaviještenje za FORUM! Novo pravilo!
« Poslednja poruka od strane Samardžić poslato Septembar 09, 2017, 10:29:20 pre podne »
Pozdrav svima, obavezno procitajte ovo obavijestenje!

Novo pravilo na nasem forumu!
Od dana 9.9.2017. stupa na snagu novo pravilo - Zabranjeno postavljane slika koje nisu uploadovane na nasem sajtu za slike! ( http://balkan-school.com/slike/ )
Slike koje su uploadovane na nekom drugom sajtu bice obrisane od strane Global Moderatora.

Takodje, danas u toku dana imate mogucnost da prebacite sve slike na nas sajt, a vec od sutra krece brisanje!

Pravilo vazi za cijelokupni forum, kao i TeamSpeak.

4
Vesti i Obavestenja / Odg: BS | Server update - v1.5
« Poslednja poruka od strane Lect_Houston poslato Avgust 26, 2017, 10:12:59 posle podne »
Jedva cekam da vas dodem pogledat raja. Na godisunjam sam ali vidim vi radite punom parom. Svaka cast
5
Vesti i Obavestenja / Odg: BS | Server update - v1.5
« Poslednja poruka od strane Adnan_Sestan poslato Avgust 24, 2017, 04:31:06 posle podne »
Ovo je definitivno najjaci update do sada.
Svidja mi se sto ste ubacili PO2 i sistem roba i arresta u sa/zg.
Ali to sto ste smanjili tazer na 7. Dok je bio na 10 psovali su sto vise niste ubacili a sad kad ste smanjili (previse ste uskratili PD)
Takodje svaki dan 800/1000 a vi ne samo sto ste uskratili PD i SAJ nego ste izbacili Vojsku sto.
Ja mislim da je to malo glupo ali nema veze.
Inace super update.
6
Vesti i Obavestenja / BS | Server update - v1.5
« Poslednja poruka od strane Infinity poslato Avgust 24, 2017, 04:13:57 posle podne »
Lista ubacenih stvari:
- Novi sistem za cuvanje RC vozila(obrisana neaktivna, ID-evi se normalno redjaju, LIMIT smanjen sa 500 na 350 RC vozila)
- Novi sistem cuvanja igraca
- Novi sistem cuvanja kuca
- Himna prilikom registracije
- Napravljen novi sistem za manuelne evente, mnogo laksa organizacija - port igraca
- Nova komanda za admine kojom obavestavaju igraca o pregledanom reportu
- Rent vozila kod rudara, auto skole/smecara i kosaca trave
- Novi sistem knockout-a(ubacen razmak izmedju 2 knockout-a zbog spama)
- Promenjena pitanja u auto skoli(Usaglasena sa svim zemljama na Balkanu)
- Na izlazu sa servera nov sistem cuvanja(resen bug resetovanja sekundi u zatvoru)
- accept/cancel za komandu /heal - bolnicari
- Sredjene odredjene admin komande(dodata skracenica, premestanje aktivnosti admina, logovanje)
- Poseban rank youtubera
- Izmenjen izgled komande /clanovi
- Izmenjen izgled komande /organizacije
- Izmenjen sistem komande /invite
- Potpuno izmenjen sistem komande /uninvite (Neka lideri obrate paznju!)
- Izbacena komanda /clearmemberslot
- Potpuno novi sistem za kreiranje organizacija
- Potpuno izmenjen sistem i izgled komande /lideri
- Izmenjen sistem komandi /uninviteme, adminskih komandi za izbacivanje igraca, adminska kazna
- Novi sistem lidera(davanje/skidanje/cuvanje...)
- Izmenjen izled i sistem adminskih komandi za sefove organizacija
- Izmenjen sistem komande news(promenjena provera, povecana distanca na 10)
- Nova lokacija i mapa mobile shop-a u Beogradu
- Organizacija bajkeri - izbacena
- Nova privatna organizacija - PO2
- Izmenjen broj slotova kod vecine organizacija
- Municija tazera smanjena na 7
- Ubacen sistem lisica - svaki clan organa reda dobija 3 lisice kada uzme duznost
- Ubacena policija u Sarajevu i Zagrebu
- Novi sistem registracije novih igraca(zapisivanje podataka)
- Nova komanda za zamenu vozila sa doplatama - /zamenavozila
- Ubaceno vise od 120 rent vozila
- Ubaceno vise od 60 vozila za poslove
- Komanda za prodaju biznisa izmedju igraca, kao za firmu - /prodajbiznis
- Stavljen limit kod vadjenja novca iz kase biznisa
- Neaktivne organizacije Vojska, PA i Vlada - izbacene do daljnjeg
- Posao dostavljac goriva - izbacen
- Sistem robanja Banke u Sarajevu i Zagrebu
- Sistem robanja Zlatare u Sarajevu i Zagrebu
- Arrest u SA i ZG
- Sistem kompanija - potpuno fleksibilan, postoje razna podesavanja, sve zavisi od vlasnika kompanije
- Nova vrsta kompanije - Naftna industrija
- Sistem garaze za kompanije
- Poseban sistem cisterni za naftnu industriju
- Sistem dostavljaca sirove nafte
- Sistem prevoznika goriva
- Nova vrsta firme - benzinska pumpa
- Sistem pumpi - potpuno fleksibilan(podesavanje cena goriva za prodaju/kupovinu, limit za minimum novca u kasi...)
- Dinamican sistem kapija
- Dinamican sistem vozila za organizacije
- Dodata nova vozila u vecini organizacija
- Novi izgled bulevara u Beogradu
- Nova lokacija saobracajne policije
- Izmenjen sistem komandi /fill i /kupikanister
- Izmenjena cena goriva i kanistera(moze da je menja svaka benzinska pumpa - obratite paznju na cenu!)
- Poseban sistem benzinskih pumpi za poslove
- Izbacen kanister iz shoppylanda
- SP - nova mapa baze
- Novi izgled burga(izbaceni nebitni objekti zbog smanjenja laga u tom podrucju)
- Premium promena imena
- Ultra VIP - Vip 6
- Nova mapa baze za VIP 6
- Izbaceno odmaraliste u Sarajevu
- Izmenjena vozila vipova 1-5
- Dodata posebna vozila za vip 6
- PD Sarajevo na krovu helipad
- Clanovi PD i SAJ od sad placaju troskove bolnice u iznosu od $1000

Na update su ubacena i vozila na pijaci u Zagrebu!
7
Vesti i Obavestenja / Da li sigurnosni kod moze da se promeni? | OBAVESTENJE
« Poslednja poruka od strane Kaiser poslato Avgust 11, 2017, 07:50:26 posle podne »
Posto mi vec neko vreme konstantno stizu poruke na forumu od strane igraca koji zahtevaju od mene da im promenim sigurnosni kod jer su ga ili zaboravili ili im je neko "saznao"  kod i tako preuzeo nalog. Tako da, da ne bih svakome pojedinacno objasnjavao kako stvari stoje oko sigurnosnog koda odlucio sam da to ovde napisem tako da svi mogu da se informisu.
Sigurnosni kod NE MOZE da se promeni, niti moze vlasnik naloga niti administracija. Sad dolazi ono cuveno pitanje, zasto?
Svrha i poenta sigurnosnog koda jeste da originalni vlasnik naloga u slucaju da zaboravi sifru isl. moze da povrati svoj nalog bez kontaktiranja administracije. Ako bi ja ili bilo ko drugi imao mogucnost da promeni sigurnosni kod, onda cela svrha koda gubi svaki smisao i poentu iz razloga sto se onda nece znati ko je vlasnik naloga i sigurnosni kod ce sluziti kao obicna sifra.

Da rezimiramo.
Sigurnosni kod ne moze da se promeni.
Saveti:
  • Cim se registrujete osigurajte svoj nalog sa sigurnosnim kodom i obavezno negde zapisite taj kod.
  • Sigurnosni kod treba da bude sto je vise moguce komplikovan, jer imajte na umu da ako bilo ko zlonameran sazna vas sigurnosni kod, vas nalog i vasa imovina na tom nalogu propadaju.
  • Nikome nemojte otkrivati vas sigurnosni kod.
  • Nemojte kupovati naloge, jer ce vlasnik naloga uvek moci povratiti svoj nalog.
I za kraj da napomenem da Balkan School RolePlay server NIJE nadlezan da vam vraca imovinu ukoliko vi nekome date vas nalog pa vas on prevari ili vam jednostavno provali vasu smesnu sifru (npr. 12345).
8
Vesti i Obavestenja / Odg: Dostigli smo maksimum! 1000/1000
« Poslednja poruka od strane Nemanja_Rakkonjac poslato Avgust 11, 2017, 01:20:46 pre podne »
Jbg bio sam u jail :P
-Evo slika 1000/1000
- http://prntscr.com/g70hby
9
« Poslednja poruka od strane Matej_Knez poslato Avgust 10, 2017, 04:40:02 posle podne »
Sve cestitke!! BALKAN SCHOOL REPUBLIKA!!!
10
« Poslednja poruka od strane Milos_Pesic poslato Avgust 10, 2017, 03:18:30 posle podne »
SVE CESTITKE I POHVALE!
Stranice: [1] 2 3 ... 10