Jump to content
Sign in to follow this  
Mamurluk

Najbolji program za editovanje???

Recommended Posts

Dobar dan, danas cu vam reci koji je najbolji program za editovanje klipova. Po meni ali i povecini ljudi je najbolji program za editovanje Camtasia studio 8. Prvo da krenemo sa time kako je instalirati, znaci ako zelite link camtasie javite mi se u PP ali imate i na YT. Uglavnom idete na taj link i skinete nakon toga morate imati WinRar sa kojim otpakujete taj program i sledite upute na programu. Kada skinete pojavi vam se zelena ikonica sa slovom C na desktopu. Prije nego udjete u program snimite neki klip onako bilo kakav i onda ga spremite negdje npr na d disk u dokumente. Ulazite u Camtasiu i onako jednostavno je prvo morate ubaciti klip i idete na "import media" i tu vam izadje najdete fasciklu gde ste stavili svoj video i samo ga ubacite tu. Kada ste ubacili video on vam se tu pojavi vidjet ce te. Dole imate track 1, track 2 i tako a vi uzmete taj svoj video i prevucete na track 1 tada sledi editovanje. Pa da krenemo, prva opcija je "Callouts" to jest imate razne oblike krug, kocka itd i kada kliknete na to mozete menjati oblik i velicinu npr kruga. kada ste odabrali zeljenu velicinu onda kao i malo pre klip i odabrani oblik svucete na track 1 na mesto gde zelite i napisete svoj tekst i to je to sto se tice ove opcije, prelazimo na sledecu. Sledeca opcija je "Zoom". Mislim da ste se susretovali snjom ali da ponovimo ta opcija vam omogucava da ublizite jedan dio svog klipa kako bi se on uocio zbog vaznosti itd. Znaci odaberete tu opciju i onda gore na ekranu suzavate ili zumirate dio klipa kada ste to odradili onda odabirete koliko ce to zumiranje trajati vrlo jednostavno i lahko cak i za pocetnike. Sledeca opcija jeste "Audio" ta opcija vam omohucava prije svega da promenite glasnocu svoga glasa ako vam je mikrofon slab ili prejak zavisi. Takodjer imate mogucnost ako ne pricate da ubacite neku pesmu u pozadini takodjer preko "import media" , i takodjer mozete odabirati glasnocu te pesme na track . Samo mala napomena ako ste stavili video na track 1 pesmu stavljate na track 2 obratite paznju. I zadnja opcija je "translations" ona vam omogucava translaciju jednog dela klipa odnosno animaciju izmedju jednog dela klipa i drugog. Ona se ubacuje tako sto odelite jedan dio klipa od drugog pomocu ovog znaka <-I-> koji se nalazi neposredno u blizini "track 2". Kada podelite taj dio klipa onda odaberete animaciju i prevucete na taj dio klipa i automatski vam je dodelena kipu.

BONUS od mene je "Kako renderovati klip u Camtasa studio 8?"

Ovako kada ste odradili sve gore kako sam vam rekao odnosno nakon sto ste editovali klip sad je potrebno to spojiti u jednu cjelinu. Sada dobro pratite da ne zabrljate XD. Kada zavrsite editovanje klipe idete na opciju "Produce and Share" ona se nalazi odmah pored opcije "Import media" u gornjem levom uglu. Kada ste to odradili dobijate jedan prozor gde odabrete kao rezoluciju vaseg snimka najbolje je odabrati 720p dobro pregledajte. Nakon toga idete na Next ili Dalje. Onda dolazimo do dela gde trebate imenovati svoj taj klip ali nemojte se zavarati ovde. Ovde stavljate ime koje ce biti na d disku a ne na youtubu. Znaci ne mozete stavljati simbole brojeve i slicno znaci samo slova. Tako da pazite. Kada ste nazvali svoj klip onda odredite destinaciju gde ce se renderovati naprimjer na d disku ili c disku ili radna povrsina itd... I onda idete Finish ili Zavrsi i on se pocinje renderovati. NAPOMENA!!!!: najbolje da sve programe iskljucite da bi se renderovanje obavilo sto prije jer ako igrate npr samp lagat ce vam i stekat i imat ce te problema sa pingom. Kada se renderuje udjete na YT znate valjda to sami import idete i ubacite svoj video. ubacite descc i ime svoga klipa na YT i pusti te da se on Upload i to je to. Nadam se da sam vam barem malo pomogao. Vidimo se i sretno.

• Like 1

Odlično obavljen posao !

Hvala na tutorijalu !
LOCK !

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this