Skoči do sadržaja
Karlo_Rose

"Spam"

Preporučene poruke

Spam

Krenut ćemo s primjerom loše teme i objasniti kako treba sve izgledati

U ovoj temi možemo vidjeti da sami naslov teme je loš, i da ova tema može samo služiti za spam

komentare da/ne itd. Prvo ćemo razjasniti pravilno ime teme kakvo treba da bude:

1) Pravilno ime teme - Tema treba da bude otvorena sa dužim imenom teme i ne treba da naslov bude tipa ovakvog gore

za koji sam primjer naveo, taj naslov teme odmah navodi na spam i igračima ne dozvoljava da rašire rečenicu nego samo da/ne/možda i to je automatski greška u samom startu. Ime teme treba da bude na primjer "Šta ste radili na našem serveru tek kada ste počeli igrati?" ovo je savršen primjer kakvo ime teme treba biti, i s tim imenom teme korisnik foruma će odmah znati da on mora opisati šta je on radio i to će biti sigurno jedna rečenica ili možda čak i više, ali s takvim imenima tema neće biti spama.

U daljnom analiziranju ove nepravilne teme možemo vidjeti da pored naslova teme u textu te teme imamo samo " ? ", i to navodi člana Foruma da samo da odgovor na osnovu "imena teme".

2) Text u temi treba da bude što opširniji i da se da što više pitanja na osnovu imena tema kako bi igrač imao šta više da piše, kao

odgovor u toj temi i sa time gradimo Forum i bit će pregledniji. Na gore navedenom primjeru teme(Šta ste radili na našem serveru tek kada ste počeli igrati?) ću Vam pokušati objasniti kakvi trebaju biti odgovori na teme.

Šta ste radili na našem serveru tek kada ste počeli igrati?

-Prvo kada sam ušao na server do mene se portao helper i objasnio da trebam izvaditi pasoš i položiti da dobijem vozačku dozvolu

-Prvi dan sam radio cijeli dan drvosječu i skupio sam si za neki jeftini auto

-Vozio sam bus dosta vremena i kupio si kuću

Tu Vam je navedeno par primjera kako bi se opširnije trebalo odgovarati na teme. 

Cilj je odgovoriti sa što više teksta da sve bude lijepo i uredno, a ne da spamate da/ne, dobro, nisam/jesam itd. ako budete odgovarali tako dobit ćete kaznu. 

• Like 7
  • Love 2
  • Wow 1

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
Delite na drugim sajtovima

Iskreno, ne razumem zasto ovo. Svi serveri imaju spam i spama se 24/7, da li da igraci pisu romane... ?

Opet ce pisati svi "objasnio" "tako je" "to karlo" to nije spam ?! Naravno da jeste, zato i mislim da je neportebno uvoditi bilo sta.

@Karlo_Rose@Infinity razmislite

😧😧

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
2 minutes ago, Dusan_Drca said:

Iskreno, ne razumem zasto ovo. Svi serveri imaju spam i spama se 24/7, da li da igraci pisu romane... ?

Opet ce pisati svi "objasnio" "tako je" "to karlo" to nije spam ?! Naravno da jeste, zato i mislim da je neportebno uvoditi bilo sta.

@Karlo_Rose@Infinity razmislite

😧😧

Baš kao što si rekao, svi serveri, zašto bi Balkan School bio još jedan u nizu? Spam se zove tako s razlogom, to je nepotreban sadržaj koji se gomila na forumu i nema svoju poentu. Ne traže se romani, ali se traži konstruktivan komentar koji ima svoju svrhu, funkcionalna rečenica koju nije uopšte teško sastaviti. Shvatam, to je zbog forum poena, ali mislim da ti isto tako neće naštetiti ukoliko napišeš neki duži komentar koji bi mogao pridonijeti, kako serveru, tako i forumu. Tako da, ova odluka je u potpunosti donešena s razlogom (pogledaj samo podforume kao što su Predlozi i Generalna diskusija, teme koje se milion puta ponavljaju i na koje igrači odgovaraju sa DA i NE) i sigurna sam da se neće ubuduće pisati da, ne, i ostale kratice nakon sankcija za iste. :)

• Like 2
  • Love 1

Deli ovaj post

Link za objavljivanje

Sto se tice spama, iskreno se nadam da ce se po prvi put forum na pravi nacin ocistiti od spama, jer do sada malo je reci da je svaki pokusaj bio neuspjesan. 

Generalno, od pocetka postojanja ovog foruma, pravila su izuzetno lose postavljena vezano za spam. 

Ne mozemo se hvaliti sa skoro 150 000 tema i preko 550 000 postova, ako se ogorman dio tih tema nalazi u Generalnoj diskusiji prije svih, a onda i u ostalim PDF-ovima koji su sluzili za sakupljanje forumskih poena. 

Sta je sustina, odlucite se da li zelite spam na forumu, i sto vece brojke na forumu, kako bismo mogli reci da je ovo najjaci forum, ili zelite kvalitetan, ociscen forum, jer htjeli to da priznate ili ne, sa ovim brojem aktivnih korisnika moguce je samo jedno, i mislim da je jasno sta je do sada bio cilj. U razloge toga necu ni da ulazim, jer znam da cu nesto preskociti, ali u svakom slucaju sustina svega ovoga je da je teorija jedno a praksa drugo i sto prije to shvatite, brze cete napraviti kvalitetan forum i generalno napredovati.

• Like 1

Deli ovaj post

Link za objavljivanje

Sta je sustina, odlucite se da li zelite spam na forumu, i sto vece brojke na forumu, kako bismo mogli reci da je ovo najjaci forum, ili zelite kvalitetan, ociscen forum, jer htjeli to da priznate ili ne, sa ovim brojem aktivnih korisnika moguce je samo jedno, i mislim da je jasno sta je do sada bio cilj. U razloge toga necu ni da ulazim, jer znam da cu nesto preskociti, ali u svakom slucaju sustina svega ovoga je da je teorija jedno a praksa drugo i sto prije to shvatite, brze cete napraviti kvalitetan forum i generalno napredovati.

• Like 1

Deli ovaj post

Link za objavljivanje

Prijedlog za forum. Da se PDF "Generalna diskusija" preimenuje u "Spam zona"

Deli ovaj post

Link za objavljivanje

Jeli ima neka kazna ako ima neka spam tema?

@Karlo_Rose

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
pre 1 sat, Toni Sosa rekao:

Jeli ima neka kazna ako ima neka spam tema?

@Karlo_Rose

Naravno

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
Upravo sada, Simson rekao:

Naravno

Koja je kazna?

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
Upravo sada, Toni Sosa rekao:

Koja je kazna?

Sva pitanja u vezi foruma postavite u temi pitanja u vezi foruma.

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
On 1/22/2019 at 9:57 PM, Valkyrie said:

Baš kao što si rekao, svi serveri, zašto bi Balkan School bio još jedan u nizu? Spam se zove tako s razlogom, to je nepotreban sadržaj koji se gomila na forumu i nema svoju poentu. Ne traže se romani, ali se traži konstruktivan komentar koji ima svoju svrhu, funkcionalna rečenica koju nije uopšte teško sastaviti. Shvatam, to je zbog forum poena, ali mislim da ti isto tako neće naštetiti ukoliko napišeš neki duži komentar koji bi mogao pridonijeti, kako serveru, tako i forumu. Tako da, ova odluka je u potpunosti donešena s razlogom (pogledaj samo podforume kao što su Predlozi i Generalna diskusija, teme koje se milion puta ponavljaju i na koje igrači odgovaraju sa DA i NE) i sigurna sam da se neće ubuduće pisati da, ne, i ostale kratice nakon sankcija za iste. :)

Nisam bas active na forumu, vise sam ig, tek sad sam vidio gen. diskusiju (da/ne je bas spam really) treba se to, upravu si sad! :D

Deli ovaj post

Link za objavljivanje

Eo vako

Prvo da kazem da mi je jako drago da vidim diskusiju u ovoj temi. To je krajnji cilj svega ovoga, da svaka ozbiljna tema na forumu izgleda kao ova. A ne da bude preplavljena komentarima

• Da
  • Ne
  • Ne znam
  • Nemam
  • Super
  • Bravo
  • Extra
  • Sjajno

Teme sa takvim komentarima ce biti dozvoljene u offtopicu gde se nece racunati broj postova i nece se dobijati forum poeni.

Spam je oduvek postojao na forumu, uvodjenjem forum poena spam je porastao za 1938 % (1 procenat gore/dole) i to sve da bi ljudi dobili DP.

Forum poeni su uvedeni da se nagradi aktivnost na forumu, SPAM nije aktivnost vec narusavanje foruma. 

Poenta je da forum bude aktivan nevezano za SAMP server, ako se danas sutra ugasi SAMP server sta mislite da li ce forum biti i dalje aktivan? Naravno da nece jer onda svi ti spameri prestaju da spamuju jer forum poeni gube smisao. Ja to ne zelim, forum treba da radi nevezano za SAMP.

Priznajem da sam i ja u pocetku bio zaslepljen tim brojkama, ali sad kad pogledam u sta se forum pretvorio, vidim da je sve to bila jedna losa ideja.

Za resenje ovog problema postoje dve opcije, prva je da se privremeno ukine dobijanje forum poena sa postovima, samim tim ce spameri da ispare sa foruma jer vise nemaju interesa, ali problem je sto ce onda clanovi foruma koji ne spamuju i koji zaista vole forum, ostati bez te nagrade koja im pripada.

Druga i teza opcija koju je @Karlo_Rose izabrao jeste kompletno ciscenje foruma od spama i kaznjavanje svakoga ko pokusa ponovo time da narusi ovaj forum.

Uglavnom kada se sve ovo zavrsi i forum ponovo dobije sjaj koji je nekad imao, forum poeni za svaki post ce biti povecani. Sigurno ste primetili da se kolicina forum poena po jednom postu smanjila. U pocetku je bilo 10 FP za jedan post a sada se u pojedinim PDF-ima smanjila i na 1. Ako Karlo uspe da popravi forum, kolicina FP po jednom postu se vraca u prvobitno stanje. Tako da nije sve tako crno kao sto izgleda ;) 

• Like 6

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
, Kajzer rekao:

Eo vako

Prvo da kazem da mi je jako drago da vidim diskusiju u ovoj temi. To je krajnji cilj svega ovoga, da svaka ozbiljna tema na forumu izgleda kao ova. A ne da bude preplavljena komentarima

• Da
  • Ne
  • Ne znam
  • Nemam
  • Super
  • Bravo
  • Extra
  • Sjajno

Teme sa takvim komentarima ce biti dozvoljene u offtopicu gde se nece racunati broj postova i nece se dobijati forum poeni.

Spam je oduvek postojao na forumu, uvodjenjem forum poena spam je porastao za 1938 % (1 procenat gore/dole) i to sve da bi ljudi dobili DP.

Forum poeni su uvedeni da se nagradi aktivnost na forumu, SPAM nije aktivnost vec narusavanje foruma. 

Poenta je da forum bude aktivan nevezano za SAMP server, ako se danas sutra ugasi SAMP server sta mislite da li ce forum biti i dalje aktivan? Naravno da nece jer onda svi ti spameri prestaju da spamuju jer forum poeni gube smisao. Ja to ne zelim, forum treba da radi nevezano za SAMP.

Priznajem da sam i ja u pocetku bio zaslepljen tim brojkama, ali sad kad pogledam u sta se forum pretvorio, vidim da je sve to bila jedna losa ideja.

Za resenje ovog problema postoje dve opcije, prva je da se privremeno ukine dobijanje forum poena sa postovima, samim tim ce spameri da ispare sa foruma jer vise nemaju interesa, ali problem je sto ce onda clanovi foruma koji ne spamuju i koji zaista vole forum, ostati bez te nagrade koja im pripada.

Druga i teza opcija koju je @Karlo_Rose izabrao jeste kompletno ciscenje foruma od spama i kaznjavanje svakoga ko pokusa ponovo time da narusi ovaj forum.

Uglavnom kada se sve ovo zavrsi i forum ponovo dobije sjaj koji je nekad imao, forum poeni za svaki post ce biti povecani. Sigurno ste primetili da se kolicina forum poena po jednom postu smanjila. U pocetku je bilo 10 FP za jedan post a sada se u pojedinim PDF-ima smanjila i na 1. Ako Karlo uspe da popravi forum, kolicina FP po jednom postu se vraca u prvobitno stanje. Tako da nije sve tako crno kao sto izgleda ;) 

"Ja to ne zelim, forum treba da radi nevezano za SAMP." 

Iskreno ovde 99% ljudi su na forumu zbog Sampa, jer sve sto se desava na sampu ide preko foruma ( Prijave, Zalbe, Pohvale itd.. ). 

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
Objavljeno (izmenjeno)

Mislim da se admini mnogo trude da blago receno usutkaju spam, ali uvijek ce se naci neki pametnjakovic koji ce pronaci rupe i spamati. Mislim da biste sada igraci na sekundu trebali stati i razmisliti zelite li forum sa najvise postova i poene, neuredan forum bez svrhe ili ipak forum sa svrhom koji vam pomaze i mnogo uredan. Pod uredan mislim kada udete naprimjer u Generalna diskusija vidite samo postove pod imenom npr. "LCN ili RM" i tahvih istih 1000?  Razumite li pitanje? Mozda je pitano koja je jaca, koji je lider bolji, koja ima vise novaca.... Mislim da bi naslov trebao biti bolje opisan. Novi clanovi mozda neznaju kratice. Pristojno ime za post bi trebalo biti "Koja vam se organizacija vise svida Ballas ili Ruska mafija?" Zato molim nemojte spamati samo unistavate forum!

Izmenjeno od strane Miraculous

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
4 hours ago, Miraculous said:

Mislim da se admini mnogo trude da blago receno usutkaju spam, ali uvijek ce se naci neki pametnjakovic koji ce pronaci rupe i spamati. Mislim da biste sada igraci na sekundu trebali stati i razmisliti zelite li forum sa najvise postova i poene, neuredan forum bez svrhe ili ipak forum sa svrhom koji vam pomaze i mnogo uredan. Pod uredan mislim kada udete naprimjer u Generalna diskusija vidite samo postove pod imenom npr. "LCN ili RM" i tahvih istih 1000?  Razumite li pitanje? Mozda je pitano koja je jaca, koji je lider bolji, koja ima vise novaca.... Mislim da bi naslov trebao biti bolje opisan. Novi clanovi mozda neznaju kratice. Pristojno ime za post bi trebalo biti "Koja vam se organizacija vise svida Ballas ili Ruska mafija?" Zato molim nemojte spamati samo unistavate forum!

Većina igrača juri samo te famozne forum poene kako bi mogli imati neku prednost u vidu vipa ili slično na serveru, tako da oni ne vide nikakav problem u bezazlenom spamu, tj. 90% bi odabralo taj forum "sa najviše postova i poena". Takve teme poput "LCN ili RM" uopšte nisu diskutabilne. Ako je već Generalna Diskusija, tu bi trebale biti neke ozbiljnije, zanimljivije teme koje bi ostvarile diskusiju i samu komunikaciju među igračima. Tako da bi možda trebalo obustaviti ove forum poene na jedan period, nama koji zapravo volimo forum neće smetati jer smo tu iz zabave a ne iz koristi. Dakle nećemo biti oštećeni, sve samo da se situacija malo popravi.

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
3 hours ago, Valkyrie said:

Većina igrača juri samo te famozne forum poene kako bi mogli imati neku prednost u vidu vipa ili slično na serveru, tako da oni ne vide nikakav problem u bezazlenom spamu, tj. 90% bi odabralo taj forum "sa najviše postova i poena". Takve teme poput "LCN ili RM" uopšte nisu diskutabilne. Ako je već Generalna Diskusija, tu bi trebale biti neke ozbiljnije, zanimljivije teme koje bi ostvarile diskusiju i samu komunikaciju među igračima. Tako da bi možda trebalo obustaviti ove forum poene na jedan period, nama koji zapravo volimo forum neće smetati jer smo tu iz zabave a ne iz koristi. Dakle nećemo biti oštećeni, sve samo da se situacija malo popravi.

Imaš pravo, bilo bi dobro kada bi se na jedan određeni preriod naprimjer 3 tjedna obustavili forum poeni. Da se situacija malo slegne, možda igračima i uđe nešto u glavu. A za Generalnu Diskusiju neznam, da se obustave forum poeni na određeni perio mislim da bih Generalna Diskusija ostala netaknuta, bolje rečeno na njoj nebih bilo niti jednoga posta. Također mislim da bih treballo malo više tema za zabavu i slično, jer očito u Generalnoj Diskusiji  toga neće biti. 

Deli ovaj post

Link za objavljivanje

Ovo treba da se zna za ovo sam dobio warn

Spamom se smatra svaka poruka koja nema veze sa datom temom kao i poruke koje nemaju nikakvog smisla. Potrudite se da svaka vaša poruka bude kreativna i lepo osmišljena jer je zabranjeno spam-ovati. Takođe u spam ubrajamo pisanje dva posta za redom kao i pisanje slovima veličinom veće od 14pt. (Kazna 2 warn poena)

Deli ovaj post

Link za objavljivanje
Gost
Ova tema je sada zatvorena za dalje odgovore.