Jump to content
Mardeljano

Predlog za knjigu

Recommended Posts

Posto jedine knjige koje sam procitao su one sto su mi davali u skoli da citam,zeleo  bih da pocnem citati neku zanimljivu knjigu. Voleo bih da mi predlozite neku knjigu koja je po vama dobra i da kroz 2,3 recenice neotkrivajuci mnogo prepricate sta se radi u njoj.

Jesi čitao "Zločin i Kazna"? Mislim da je za početak sasvim pristojan prijedlog?

7 sata pre, Bob Rok rekao:

Jesi čitao "Zločin i Kazna"? Mislim da je za početak sasvim pristojan prijedlog?

Na veliku zalost nisam citao nista sem skolskih lektira.Koji je zanr i koji je autor? Kakvi su tvoji utisici za ovo delo?

Edited by Mardeljano

Najpoznatija knjiga od Dostojevskog. I ovo je školska lektira, ali ne znam kako je kod vas sa tim lektitama i kakve imate, ali svakako je ova knjiga jedna od onih koje se moraju da pročitaju. 

Psihologija jednog ubice, Raskoljnikova koji je izvršio ubistvo i čitavo njegovo ponašanje od razmišljanja kako će da ubije do njegovog odlazaka na robiju. 

Knjiga, kao i svaka od Dostojevskog je napisana da što više čitaš sve više se interesuješ. 

-----------------

Takođe ako voliš detektivske priče čitaj Agatu Kristi i svaki njen roman sa Poaroom u glavnoj ulozi. 

• Thanks 1

Na mene je utisak ostavila knjiga ``Pad Carigrada`` od Stivena Ransimana, koja iako na prvi pogled izgleda dosadno, nije tako. Prati istorijsku tematiku, ali takodje i medjuljudske odnose tadasnjeg doba (1453), a takodje ukoliko te zanima i taktika ili slicno, u ovoj knjizi je tome posvecena posebno paznja. Tako da nije puko prepricavanje istorije. Jes da je ovo klasik, ali mozda ti se svidi.

Ljubav u doba kokaina. Knjiga od spisateljice koja se i nije nešto izrazito probila na tu scenu, izdata prije svega 5-6 godina, stotinjak stranica ali kroz te stranice je toliko toga prožeto... Nemoguće je opisati sve to, najbolje da se sam uvjeriš... 

Tolstojeva Ana Karenjina isto nije loša, naravno, nije nešto pretjerano zanimljiva ako se "površno" čita. 

Grčka mitologija je, isto tako, preporučljiva - poput Prometeja, Antigone, Sedmorica protiv tebe, mada mislim da nisi voljan čitati to :D

6 hours ago, Bob Rok said:

Najpoznatija knjiga od Dostojevskog. I ovo je školska lektira, ali ne znam kako je kod vas sa tim lektitama i kakve imate, ali svakako je ova knjiga jedna od onih koje se moraju da pročitaju. 

Psihologija jednog ubice, Raskoljnikova koji je izvršio ubistvo i čitavo njegovo ponašanje od razmišljanja kako će da ubije do njegovog odlazaka na robiju. 

Knjiga, kao i svaka od Dostojevskog je napisana da što više čitaš sve više se interesuješ. 

-----------------

Takođe ako voliš detektivske priče čitaj Agatu Kristi i svaki njen roman sa Poaroom u glavnoj ulozi. 

I da se nadovežem na ovaj fantastičan prijedlog, obavezno Agatinu knjigu "Ubistvo u orijent ekspresu"

Edited by Valkyrie

Koliko se god trudili da adaptacija bude kao i knjiga, opet pročitati knjigu i pogledati film je nešto potpuno drugačije. 

Edited by Bob Rok

Ma najbolja knjiga je Petar Pan jer vise od toga nisam ni procitao