Jump to content
Luka Petricevic

Predlog za vracanje starog sistema zalivanja imanja.

Recommended Posts

Vaše Ime_Prezime na serveru je:Luka_Petricevic

Vaš predlog (opširnije) :Da vratite stari sistem zalivanja po jednom na dan.

Zasto mislite da treba ubaciti ovaj predlog:Zato sto mnogo igraca idu u skolu i nemaju vremena da zalivaju pa im imanje nije isplativo!!

Potpuno se slazem sa tobom. Ja kada sam imao imanje nisam stizao da ga zalivam, i skroz mi je bilo neisplativo.

Jedno veliko NE, server je RP.

Ovaj sistem je skroz RP, nema potrebe da se vraća na staro, ranije svako ko bi imao imanje 30+ metara bi se lako bogatio... ovo je jedan od boljih originalnijih sisteama na Balkan Skulu,

od mene imaš -

Zalivanje je svakako RP, ako ćemo već iz te perspektive. Jeste da se drveće ne zaliva toliko često u stvarnosti, ali zahteva konstantnu pažnju i rad što je teško uvesti u potpunosti na server. Simulacija nije isto što i realnost i samim tim nikada ne može biti 100% isto kao u stvarnom životu. Toga treba biti svestan.

Sada ću pokušati da te demantujem i oko toga da je nemoguće održavati imanje zbog obaveza i slično...

Imanje je potrebno zaliti tri puta dnevno. Jednom u toku 6 sati, drugi put do 12 sati i treći put do 18 sati. Predloge koje ću napisati je moguće korigovati sve dok se poštuje prethodno napisana satnica.

Ukoliko nečije obaveze kreću od jutra, predlažem sledeći sistem zalivanja:

- 19h branje i zalivanje; 7h zalivanje; 13h zalivanje

Ukoliko su obaveze u popodnevnim terminima, onda predlažem ovaj raspored:

21h branje i zalivanje; 9h zalivanje, 10 zalivanje

Svakako, stari sistem, a pogotovo ono ponovno branje posle restarta servera je bila velika olakšica i lak novac što ne stvara dobru ravnotežu između igrača.

Naravno, potrebno je vreme da se obere, odnese voće i ponovo vrati što će uvek u nekoj meri i pomeriti zalivanje, ali, RP je i pomaganje od strane drugih ljudi pa uvek možeš zamoliti nekoga da ti olakša i ubrza taj proces ukoliko je voljan pomoći.

I u igrici kao i u realnom životu, kvaka je u snalaženju. Ko ume bolje da se snađe, više i profitira. :)

• Like 1

Slozio bih se sa Majom , kada bi se vratio stari sistem zalivanja imanja, to bi jako uticalo na ekonomiju u negativnom smislu i opet bi se vratio taj sistem da ga nazovemo lak profit.Zalivanja imanja vise puta je rp , ako gledamo iz te perspektive.Ako kupite recimo imanje gde sadnice ne izrastaju u isto vreme , sacekajte da sve sadnice izrastu(nemojte ih obrati cim izrastu vec sacekajte i poslednju sadnicu) i napravite neki raspored branja i zalivanja.Sve je stvar dobre organizacije i planiranja i neko moje misljenje je igrac koji ume da se snadje , postitice i profit.E sada ja bih izmeni jednu stvar , a to je ta da se izbaci ono ogranjicene od 100 voca, totalno nepotrebno.

Slažem se. Zalivanje bi moralo biti na 2-3 dana cisto zbog funkcije ali i rast da ne bi se igrači lako bogatili. Zalivanje voćnjaka nije uopšte rp osim kad se sadi. Eno moj irl voćnjak u selu, iza kuće, buraz, niko ga ne dira nekih 3-4 godine, šljive nisu zalivene nikako sem kišom, ja kad uberem to bude šljiva kao med, a nisam ni prskao ni zalivao ni nista. 

Slazem se,ali kada vec ocemo da tezimo ka rp nekom,onda po pravilu voce nebi trebalo rasti sad zimi,gdje se zimi vide plodovi kruske jabuke sta ja znam,isto kao u rl vi zaljevate 3 puta na dan,ne mozda se zalije jednom u sedmici ili jednom u mjesec dana i to kad je ljeto kad nema kisa ostalo samo kisa zaljeva,msm preterano je stvarno 3 puta ali dovoljno je na dan 1-2 zaliti i tjt

• Like 1

19 sata pre, Calliope rekao:

Zalivanje je svakako RP, ako ćemo već iz te perspektive. Jeste da se drveće ne zaliva toliko često u stvarnosti, ali zahteva konstantnu pažnju i rad što je teško uvesti u potpunosti na server. Simulacija nije isto što i realnost i samim tim nikada ne može biti 100% isto kao u stvarnom životu. Toga treba biti svestan.

Sada ću pokušati da te demantujem i oko toga da je nemoguće održavati imanje zbog obaveza i slično...

Imanje je potrebno zaliti tri puta dnevno. Jednom u toku 6 sati, drugi put do 12 sati i treći put do 18 sati. Predloge koje ću napisati je moguće korigovati sve dok se poštuje prethodno napisana satnica.

Ukoliko nečije obaveze kreću od jutra, predlažem sledeći sistem zalivanja:

- 19h branje i zalivanje; 7h zalivanje; 13h zalivanje

Ukoliko su obaveze u popodnevnim terminima, onda predlažem ovaj raspored:

21h branje i zalivanje; 9h zalivanje, 10 zalivanje

Svakako, stari sistem, a pogotovo ono ponovno branje posle restarta servera je bila velika olakšica i lak novac što ne stvara dobru ravnotežu između igrača.

Naravno, potrebno je vreme da se obere, odnese voće i ponovo vrati što će uvek u nekoj meri i pomeriti zalivanje, ali, RP je i pomaganje od strane drugih ljudi pa uvek možeš zamoliti nekoga da ti olakša i ubrza taj proces ukoliko je voljan pomoći.

I u igrici kao i u realnom životu, kvaka je u snalaženju. Ko ume bolje da se snađe, više i profitira. :)

Ovo prvo što si rekla je skroz okej, ni u stvarnosti ti ne izraste celo imanje za 24 sata, tako da se broj zalivanja u toku dana ne treba menjati.

Takodje ne vidim toliku potrebu da celo imanje mora biti pobrano za 24 sata, ipak je to RP. Ovo za organizaciju celog imanja i nije toliko loše, mada smo i sami toga svesni da je jako teško naći osobu koja će ti pomagati a da ti to nije prijatelj, rodjak, ...

19 sata pre, Johnny Mraz rekao:

Slozio bih se sa Majom , kada bi se vratio stari sistem zalivanja imanja, to bi jako uticalo na ekonomiju u negativnom smislu i opet bi se vratio taj sistem da ga nazovemo lak profit.Zalivanja imanja vise puta je rp , ako gledamo iz te perspektive.Ako kupite recimo imanje gde sadnice ne izrastaju u isto vreme , sacekajte da sve sadnice izrastu(nemojte ih obrati cim izrastu vec sacekajte i poslednju sadnicu) i napravite neki raspored branja i zalivanja.Sve je stvar dobre organizacije i planiranja i neko moje misljenje je igrac koji ume da se snadje , postitice i profit.E sada ja bih izmeni jednu stvar , a to je ta da se izbaci ono ogranjicene od 100 voca, totalno nepotrebno.

Kao što sam i Maji rekao, nije toliko loše imati nekog da ti pomogne, ali opet teško je sve to organizovati. 

Što se tiče ovoga "Ako kupite recimo imanje gde sadnice ne izrastaju u isto vreme , sacekajte da sve sadnice izrastu(nemojte ih obrati cim izrastu vec sacekajte i poslednju sadnicu) i napravite neki raspored branja i zalivanja" U ovoj rečenici si rekao najbitnije, ali čisto sumnjam da će se toga neko pridržavati, igračina znači i 5k a kamoli da gube tipa 15-100k. Mada to nije već naš problem. Sve u svemu delimo isto mišljenje.

6 sata pre, Aleksandar_Petrovic rekao:

Slažem se. Zalivanje bi moralo biti na 2-3 dana cisto zbog funkcije ali i rast da ne bi se igrači lako bogatili. Zalivanje voćnjaka nije uopšte rp osim kad se sadi. Eno moj irl voćnjak u selu, iza kuće, buraz, niko ga ne dira nekih 3-4 godine, šljive nisu zalivene nikako sem kišom, ja kad uberem to bude šljiva kao med, a nisam ni prskao ni zalivao ni nista. 

Mislim da si dosta nepotrebnih stvari rekao, takodje ne slažem se sa ovim predlogom da se u 3 dana bere imanje jer bi tek onda izgubilo značaj, nema potrebe za tim, igrači bi ih prodavali za sitne pare....

@Maric To što si rekao jeste možda RP, ali kao što je Maja rekla mnogo stvari nije isto u SAMPu kao i u RL. Mislim da je okej zalevati 3 puta na dan s' obzirom koliki novac dobijaju vlasnici istih.Tako da se ne bih složio sam tvojim postom, ali svakako poštujem tvoje mišljenje.

Ovo je sve samo moje mišljenje, takodje izvinjavam se ako sam vas smorio 😁

Pozdrav :)

Edited by L u c k y
Odgovor na Maricev post.
  • Thanks 1

@L u c k y najpre pohvale za ulozeni trud i vreme za pisanje komentara ali samo bih dodao jednu stvar , a to je ta ako su igraci toliko "alavi za 5k"(ocu reci da nemaju strpljenja) da sacekaju sve sadnice , onda stvarno nemamo o cemu da pricamo i mislim da je nepravedno da se kasnije zale administraciji.

• Love 1

@Johnny Mraz Pre svega hvala, naravno da se to podrazumeva. To je onaj princip hoću sve a ne dam ništa. Kao što sam rekao to onda nije problem servera, nego isključivo do igrača.

Edited by L u c k y
  • Like 1