Jump to content

Recommended Posts

Svi sigurno znamo kako je cekati 5-10 minuta pa i pola sata samo da bismo usli na server jer vjerovali vi ili ne, SAMP ne podrzava vise od 1000 slotova, a u zadnje vrijeme server "grmi" i slotovi su jako cesto puni. Sta vi mislite sta bi se moglo poduzeti da bi se ljudima olaksao ulazak u igru dok je server pun?

Moja ideja je da se uvede sistem kojim se pokusajem ulaska igraca, ukoliko nema mjesta, kikuje igrac koji je tad najduze bio afk, tako bi se i povecala sama aktivnost s obzirom da bi veci dio igraca bio aktivan, a i povecala bi se odgovornost s obzirom da si ne mozes osigurati zaradu samo sto upalis igricu.

• Like 2
  • Sad 1

Nepotrebno ja bas volim da vidim 1000/1000 pa kad bi cekao po 2 h

• Like 1

Nepotrebno jer kada neko AFK dok nije tuda bi sakupio levele i respekte nije lose.Lijepo je vidjeti da server grmi.

Ime:imad_Corelli
Level:21
Org:Civil
Sati igre:650+
Novac:Dosta

giphy.gif

Pa ako je neko vec 6 sati afk nije li to malo neodgovorno, bolje nek se potrudi oko tih istih respekata i levela. Afkanje je ok ali mislim da bi se ovim trebao dati prioritet igracima koji hoce da aktivno igraju.

Neka je neodgovorno opet ti trebaju leveli...Sta ako se desi neki hitan slucaj neko zavrsi u bolnici npr. moras ic nemas vremena gasit sve gasit komp odmah ides

Mislim da to nije dobra ideja, jednostavno, svi možemo sačekati nekoliko minuta da uđemo. Svako ima pravo da bude AFK i koliko god on to poželi. 
Ionako je krenula škola, pa server ima u prosjeku 900 igrača i svi mogu ući :)

• Cool 1

Ne slažem se sa tobom. To što ti kažeš treba da znači da ako smo duže od 6h AFK da bi smo morali biti KICKANI od strane servera zbog igrača.

Ako netko ne želi da radi, ili nema Računalo da igra a u minusu je 100k naprimjer. Pritom može da AFK-a preko Rakdroida, te svakih 6h bi bio KICKAN.

Ja mislim da je ovako sve super, meni nije problem čekati par minuta da udjem na SERVER.

moje mišljenje je da nakon max 6 sati neaktivosti treba biti automatski kickovan, jer to "afkanje" po meni, sluzi samo za "bildanje" karaktera , vjerovatno od nekog igrača rezervni acc...

, D e m o N rekao:

Mislim da to nije dobra ideja, jednostavno, svi možemo sačekati nekoliko minuta da uđemo. Svako ima pravo da bude AFK i koliko god on to poželi. 
Ionako je krenula škola, pa server ima u prosjeku 900 igrača i svi mogu ući

Slažem se sa tobom, i meni nekad treba vremena da uđem, ali bitno je da je server pun uvijek ma bilo afk igrači ili igrači koji igraju!

• Love 1

Pa server bi svejedno bio pun, samo da se kickom upozori afk igrac da ga je pretjerao, i da ima neko ko u trenutku zeli aktivno igrati. Nisam spominjao nikakav limit samo ukoliko bude potreban slot da se uzme od igraca koji je svejedno zaboravio da je igrica upaljena. U tom slucaju ko oce da afka sigurno ce moci svako 2 sata da resetira afk vrijeme i osigura si jos.

Svi AFK rade, dok ne ostavljaju priliku drugim igracima, bilo bih super da se afk smanji.

• Love 1

Igram vec oko dvije sedmice na ovom serveru i u momentima kada je 1000/1000, ne ceka se vise od 5 minuta max, mislim da je to ne potrebno.

Pa ja sam par puta morao cekati i po 20 minuta da udjem, sramota je sto AFK igraci ne dozvoljavaju aktivnima da se pridruze. Razumijem da se neki trude skinuti kazne ali onda nek igraju ili ostave afk bez koristenja ESC menija ili sa SAMP Addonom.

Što se tiče AFK-anja.

To ne vjerujem da će se takav Sistem ikada uvesti ali ne znam šta je tu problem sačekati par minuta da se udje na SERVER.

Ako ne možeš sačekati 1-2 minuta...Nema potrebe za uvodjenjem toga...bas je lepo kada vidim 1000/1000

Sinoc sam cekao preko 20 minuta samo da udjem. Mora nekako da se uvede red na server.

slazem se posto je puno cekati 30 min da bi usli u igru 

• Like 1

Ja se slazem sa ovim stvarno je puno cekati pola sata cak nekad i sat vremena. Ako bi moglo da se kikuju neki igraci koji su afk da bi mi mogli uci, evo ja sam u organizaciji Los Surenos i imamo jednog clana koji je afk 24/7. Takve igrace bi trebalo kikovati da bi aktivni mogli uci na server. Od mene jedan +

Posted (edited)

Mislim da je ovo totalno bespotrebno.

Svako od igrača ima pravo da afk-a koliko on god želi, to hoće li on da udje 2 minuta na server a ostalo da afk-a njegova stvar. Prema tome, ako želite ući udjete na server prije podne obično do tada nema 1000/1000, ili jednostavno ako ima sačekate. Nema potrebe "tražiti dlaku u jajetu" kod ulaska na server zato što je muka nekome od Vas muka da sačeka.

Znate kako se kaže u narodu: "Ko prvi do djevojke, njegova djevojka. "

To da je nemoguće ući i da se čeka dugo baš ne bih rekao. Zavisi, možda nekad ali bar kod mene preko 20minuta to nije bio slučaj, a i nevjerujem da ima neko sporiji net od mojeg. :)

Edited by Pavle_Castello

Tako je na vecini ovako poznatijim serverima 1000/1000 citav dan, da kikate afkere ne ide, neka afkaju sta ce da rade...

Ovako moramo samo cekati i to je to.

Problemi 

1.
Kako bi taj sistem radio? Posto detctanje stajanja nekog igraca na 1 mijestu bi bilo lose jer sve sta trebamo napravit za to je nabavit autoclicker. Zasto autoclicker? Prebacimo keybind za hodanje sa W na RMB te a ostavimo LMB kako i je, stavimo mis po sredini ekrana tako da nam makne "plata" GUI cim se pojavi i tako taj sistem nebi radio (potreban autoclicker koji koristi oboje RMB i LMB). naravno ovo je samo jedan nacin za izbjegavanje kicka ukoliko bi tako sistem funkcionorao.

2. Mnogo se ljudi ne slaze sa ovim posto svi volimo to sto mozemo ostavit PC upaljen 24/7 i profitirat iako ne volim sto to ima sam sam to koristio dok sam igrao na serveru.

Zasto se slazem sa kickanjem afk igraca?

1. Nacin zarade novca + LVL-a samo tako sto imamo PC ukljucen 24/7 je totalno NonRP (wow Filip se zali na RP ponovo) 

2. Iskreno mislim da
igraci koji ne mogu AFK-at po cile dane te oni koji rade poslove kako bi zaradili novac / dobiju LvL-e samo tako sto igraju aktivno na serveru nisu dovoljno nagradjeni posto ja koji dodjem na server i ostanem afk 2-3 tjedna dobijem veci lvl od njih te dobijem novac.

Rjesenje

1. Smanjivanje nagrada od aktivne igre

2. Micanje sistema aktivne igre

3. Neki nacin kickanja igraca koji je najduze afk ali da se ne moze lako exploitat

original.gif

• Like 1

Koliko citam ove komentare vidim da vecina igraca razmislja samo za sebe,njima udje za 1-2min a druge ,,ko sisa" sto je jako bezveze,ja mislim da je rjesenje samo pustiti da prodje vreme jer sada nema skole i dosta djece nolife samp jer nema dobar komp za bolje igre,tako da nekima se desi da udju za 2min a nekima za 30min sve zavisi do srece,mene su se licno oba slucaja desavala,ali kad prodje vrijeme covid-19 mislim da ce neki nastaviti sa starim navikama i prestati igrati samp te ce server biti prazniji tj. vratice se sve po starom jer server ce djeca ici u skoli,svakako i da se ne ide u skolu izlazice u grad ili ne znam ni koje sve navike..Meni je obicaj da vecinu veceri odem do centra,malo prosetam,idem napolje ili kod nekog druga i prodje mi vreme bez sampa,a jer je korona sada samo sedim za kompom i radim neke domace iz skole,naravno postoje jos neke igre ali samp igram najvise,meni se zivot licno ,,raspada"jer po celi dan samo smrdim kuci.. :D

Mislim da ce biti zadovoljane obe strane(i oko ne kickanja igraca kada su dugo afk i treba da se oslobodi slot za drugog igraca,kao i oko kickanja igraca jer je njima cilj da ne cekaju da im udje u server,ali ce se morati malo strpiti da korona stane)

*Zakljucak:Biti strpljivi,jer je strpljenje kljuc uspjeha/sacekati vreme da odradi svoje(sacekati da se zavrsi vreme korone)*

• Like 2

U potpunosti se ne slazem jer vecina ljudi afka kako bi skupili respekte sate itd uglavnom neke ostane kako jeste jer je tako najbolje!