Jump to content

Recommended Posts

Ne slazem se ljudi afkaju zbog sati igre aktivne igre itd.... Koliko sam upucen na serveru je dozvoljen fastconnect tako da ukoliko imas problem sa spajanjem na server ubaci fastconnect.cs u CLEO i uci ces na serveru roku od 3 minute

• Like 1

Mislim da bi to bila losa ideja jer bi taj isti igrac nakon stocje kickan odamh ponovo usao, da bi sistem kikao nekog drugog i tako sve u krug.

Nema potrebe za kikovanjem igraca koji su AFK,sacekas tih 5-10min da se ulogujes ")

, Sega_Yakuza rekao:

Mislim da bi to bila losa ideja jer bi taj isti igrac nakon stocje kickan odamh ponovo usao, da bi sistem kikao nekog drugog i tako sve u krug.

Nisi dobro procitao sta sam napisao, taj sistem bi trebao kikati igraca koji je najduze afk od svih, odnosno onog koji je svejedno zaboravio da je igrica upaljena, a i nije tako jednostavno cekati jer u zavisnosti od srece potraje od pola minute pa sve do 20 minuta, uzimajuci u obzir i koliko igraca je na cekanju.

49 minuta pre, Mandex rekao:

Nisi dobro procitao sta sam napisao, taj sistem bi trebao kikati igraca koji je najduze afk od svih, odnosno onog koji je svejedno zaboravio da je igrica upaljena, a i nije tako jednostavno cekati jer u zavisnosti od srece potraje od pola minute pa sve do 20 minuta, uzimajuci u obzir i koliko igraca je na cekanju.

Pa to si u pravu ali mislim da ne bi trebalo da kicka onog koji je najduze na serveru nego onog sto ima veci level a afk je. Odnosno igrac koji ima preko 140 levela nema potrebe da afka toliko jer je za to vreme imao vremena da sakupi dovoljno novca a i levela takodje. I sa rim novcem sto je skupio moze da kupi donatorske poene i da uzme level pakete ako mu toliko znaci da bude veci level.

51 minutes ago, Mandex said:

Druze, nemoj drugima kvariti to sto afkaju, skini fast connect i uci ce ti za 5 minuta najvise

1 sat pre, Vlada_ rekao:

Druze, nemoj drugima kvariti to sto afkaju, skini fast connect i uci ce ti za 5 minuta najvise

Koristi logiku malo, da li bi taj sistem kvario "igru" onima koji afkaju ili ti isti koji afkaju kvare igru nama koji zelimo aktivno igrati u tom trenutku? Razmisli malo prije nego sto odgovoris 😉

Ne slazem se s tvojim predlogom zato sto nikome nije problem da saceka 4-5min da udje na server... A to sto se tice kikovanja druze to je totalno bespotrebno zato sto je nemoguce igrati samp ako ne afkas...

2 sata pre, Zanatto rekao:

Ne slazem se s tvojim predlogom zato sto nikome nije problem da saceka 4-5min da udje na server... A to sto se tice kikovanja druze to je totalno bespotrebno zato sto je nemoguce igrati samp ako ne afkas...

Nisam rekao nista protiv afkanja, samo da se prociste ljudi koji su predugo afk, ovi koji bi ulazili svako 2-3 sata sigurno ne bi bili kikovani jer je bolje ostaviti mjesto nekom ko hoce da igra. Ako server nije pun, niko nece nastradati. A ako jeste, ti sto afkaju nek se barem pobrinu za to ako im je do toga. Nije fer cekati 20 minuta da udjes dok postoji neko ko je zaboravio da je konektovan.

Po meni je ovaj predlog totalno nepotreban.

Volim da vidim kada ima 1000/1000 slotova. 

Pozdrav drugari :)

6 sata pre, Veljko Tintorreto rekao:

Po meni je ovaj predlog totalno nepotreban.

Volim da vidim kada ima 1000/1000 slotova. 

Pozdrav drugari :)

Ok, ali izgleda da ni ti nisi dobro procitao. Kad bi se afk igrac u tom slucaju kikovao, to bi samo oslobodilo slot kako bi novi igrac usao i server bi ostao 1000/1000.

Iskreno malo je losa ideja iz par razloga

Prvi je da je taj sistem malo komplikovan, a i sta, ako se desi npr. lik otisao afk na 5sec i kicka ga sa srv, a radi posao.

Onda lik sa WL otisao afk na sec kicka ga srv.

Ima tu dosta mana oko tvog predloga, a i po meni je sasvim dovoljno 1000 igraca za SA:MP server. :D 

Loša ideja, pošto neki igrači AFK-aju dok spavaju ili rade nešto, a ako neko ne može ući brzo neka skine FastConnect koji je dozvoljen na serveru.

NE slažem se, non-stop bi neko bivao kikovan i tako bi se igrači ljutili i to su još dodatni problemi...

Vecina kaze da ne treba da se kikuje zbog levela, ali oni mogu da afkaju i preko noci kada nije full server, a tokom dana da igraju. 

Nema potrebe kikovanje AFK igraca posto da je AFK "Zabranjen" tesko da bi bilo koji igrac bio ovaj level koji je sad i imao ovoliko para koliko ima.

, Cofi_Capone rekao:

Iskreno malo je losa ideja iz par razloga

Prvi je da je taj sistem malo komplikovan, a i sta, ako se desi npr. lik otisao afk na 5sec i kicka ga sa srv, a radi posao.

Onda lik sa WL otisao afk na sec kicka ga srv.

Ima tu dosta mana oko tvog predloga, a i po meni je sasvim dovoljno 1000 igraca za SA:MP server. :D 

Kao sto sam rekao jedno 5 puta, ne bi bio kikovan igrac koji je tek otisao afk, nego koji je dovoljno dugo afk da je zasluzio biti kikovan kako bi se rezervirao prostor za igrace koji ce igrati. I nisam spominjao da bi ovo trebalo biti uvedeno, zelim samo cuti vasa misljenja o ovome :D

Niposto "afk" ne bi bio zabranjen, samo da prioritet budu igraci koji nisu afk kako bi server bio malo zivlji, odnosno bilo bi manje neaktivnih igraca sto je +

Ako jos niste skontali sta vam hocu reci, bolje procitajte moje prethodne postove u ovoj temi. :)

Nikako nije dobra ideja, možeš jednostavno skinuti Fast Connect i tjt, svakako je dozvoljeno :D

Može li se napraviti da na serveru limit bude recimo 1100 igrača jer se i ovako broj u udarnim terminima vrti od  950 do 1000 pa sa tim ne bi bilo problema oko prenatrpanog servera i nemogućnosti ulaska na isti.

Mislim da to nije dobra jer cemu onda aktivnaigra? A niko ne moze tu biti 23h igrati svaki dan da bi dobio pare i ostale nagrade.Strpimo se par minuta i uci cemo,plus kada krene skola nece biti 1000 nego od 800 do 900 igraca

, DjoleS rekao:

Koliko citam ove komentare vidim da vecina igraca razmislja samo za sebe,njima udje za 1-2min a druge ,,ko sisa" sto je jako bezveze,ja mislim da je rjesenje samo pustiti da prodje vreme jer sada nema skole i dosta djece nolife samp jer nema dobar komp za bolje igre,tako da nekima se desi da udju za 2min a nekima za 30min sve zavisi do srece,mene su se licno oba slucaja desavala,ali kad prodje vrijeme covid-19 mislim da ce neki nastaviti sa starim navikama i prestati igrati samp te ce server biti prazniji tj. vratice se sve po starom jer server ce djeca ici u skoli,svakako i da se ne ide u skolu izlazice u grad ili ne znam ni koje sve navike..Meni je obicaj da vecinu veceri odem do centra,malo prosetam,idem napolje ili kod nekog druga i prodje mi vreme bez sampa,a jer je korona sada samo sedim za kompom i radim neke domace iz skole,naravno postoje jos neke igre ali samp igram najvise,meni se zivot licno ,,raspada"jer po celi dan samo smrdim kuci.. :D

Mislim da ce biti zadovoljane obe strane(i oko ne kickanja igraca kada su dugo afk i treba da se oslobodi slot za drugog igraca,kao i oko kickanja igraca jer je njima cilj da ne cekaju da im udje u server,ali ce se morati malo strpiti da korona stane)

*Zakljucak:Biti strpljivi,jer je strpljenje kljuc uspjeha/sacekati vreme da odradi svoje(sacekati da se zavrsi vreme korone)*

Slažem se jer, isto, ovi što pišu da treba kickati afk igrače jer neko ne može da uđe na server. Na primjer kako će čovjek koji je na robiji, šta će on da radi po zatvoru? 😁

• Like 1