Jump to content
Pavle_Castello

Korigovanje plata na poslovima ?

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima ovog foruma i zajednice! 

Da li bi voljeli da se koriguju cijene na pojedinim poslovima?

Razlog zbog koje pravim ovu diskusiju jeste da se svi poslovi uravnoteže, jer ima dosta igrača koji rade jedne iste poslove a ne rade ostale.

Izbalansirati plate na neke poslove, mislim da ih nema puno.

Ima poslova koji su manje plaćeni nego što trebaju stoga je pokrenuta ova diskusija.

Daću samo primjere neke da pokušam dočarati šta želim da kažem ovom diskusijom.

Šablon po kojem da se odrade cijene je ovaj:

1 MIN = 1000$ 

Primjer za korigovanje je Bankar.

Plata iznosi: 4000$

Povećati na barem 7000$ jer se radi duže od 4 minute, to mora da se provjeri. 

Čini mi se da se radi preko 4 minute ovaj posao. 

Pišite Vaša mišljenja , poželjno da su što opširnija. :) 

Slazem se, bankar je stvarno sada los posao i bilo bi super kada bi se plata povecala.

Slazem se, na taj nacin bi se i drugi poslovi radili, a ne samo da igraci rade jedno te iste poslove.

Slazem se treba se povecati plata na svim poslovima barem za 1000-1500$, onda bi se vise radili ti poslovi i bilo bi mnogo bolje

Zarade na poslovima kao sto su bus vozac i prevoznik robe ne treba smanjivati ali zaradu na poslovima elektricar,dostavljac produkata i slicno treba hitno povecati

Slazem se.Kada bi plate bile balansirane ne bi se desavalo da se pola servera nalazi kod bus vozaca,cistaca ulice i prevoznika robe, a da ostale poslove niko ne radi.Onda bi se ravnomjerno radio svaki posao i smanjile bi se guzve na pojedinim mjestima.

Mislim da je potrebno promeniti plate jer je ovo totalni NonRP, kako je moguce da cistac ulica ima vecu zaradu od pilota?

Donekle se slazem. Opet treba sa se zna sta je najbolje a sta najgore. Nije fora da sve bude isto, ipak sa druge strane postoje poslovi koji se uopste ne rade ali ja ipak ne bih nista menjao. Ovo je samo moje mišljenje! :)

Generalno na svim poslovima treba povećati plate. Legalnim ali i ilegalnim (dostavljač semena). Novi poslovi u SA i ZG hitno. Shoppyand takođe u SA i ZG. Možda još neki ilegalni poslovi da se ubace.

Koliko sam primetio vecina poslova je i napravljena da za svaki 1 minut dobijete 1000$. Pilotu uopste nije premala plata samo je samnjena na trenutnu cenu zato sto se radi 2-3 minute (shamalom) ali najveci problem predstavlja sto se treba stici do shamala a pre njega avioni ne donose nikakvu zaradu

Slazem se da se poslovima trebaju korigirati plate, ima dosta poslova koji su i dalje zapostavljeni te im je zarada znatno niza od standarda, npr. Dostavljac betona. Primjetio sam da dosta ljudi kaze tipa "Pa nemoj ni raditi taj posao, imas smecara i ostale koji imaju dobru zaradu". Ovo nema nimalo smisla jer bi svaki posao trebao imati pristojnu zaradu kako se pojedini poslovi ne bi isticali po istoj, dok bi drugi zaostajali. Standard od $1000 u minuti je sasvim fer. S druge strane, ono sto mi se cini podcjenjeno su ilegalni poslovi, koji su u stvarnom zivotu puno bolje placeni od legalnih i drzava ne uzima nikakav porez jer se rade "na crno". Stoga bi se trebalo dodati jos par ilegalnih poslova i njima bi trebao biti znatno visi standard za zaradu, kao prvo radnik snosi sve troskove, takodjer se treba snaci kako bi ih nasao i postoji rizik da ga ulovi policija, cime sve pada u vodu.

Ne slazem se , na ovom serveru ima nekih poslova koji imaju slabu zaradu i koji imaju orgomnu zaradu .

E sad kad bi svi poslovi imali nebi bilo rp jer u pravom zivotu nemaju svi poslovi pojedinacnu platu .

Tako da ne bi trebalo nista menjati !

Ovo je samo moje misljenje!