Jump to content
Sajo

Poseban forum

Recommended Posts

Pozdrav,

Moj predlog je da se napravi poseban forum samo za RageM, da naravno oba foruma budu povezana linkovima. Ipak je RageM velika stvar i treba ozbiljno ispratiti taj server. Jedan deo ovog foruma nije dovoljan za jedan CS server, a kamoli za RageM..

Pišite vaša mišljenja dole!

• Like 4

Odlicna tema, iskreno, o ovoj temi i unutar administracije smo diskutovali jako puno i cini mi se da koliko god argumenata imamo za dva foruma, opet, imamo jos toliko argumenata za jedan. 

Sto se mene licno tice, za sada, kao vodja foruma se zalazem da sve ostane na ovom forumu. Naravno, slazemo se da je RageMP ogroman projekat, medjutim, moras imati na umu da ako se otvori novi forum, moramo praviti novi Moderator tim, a iskren da budem sumnjam da trenutno postoji potencijal u igracima za tako nesto, odnosno dio sadasnjih Moderatora presao bi na novi forum, dio bi ostao na ovom, a morali bismo da ubacimo dosta novih ljudi, i pitanje je da li bi sve to moglo da funkcionise. Takodje, RageMP je projekat Balkan School zajednice, a ovo je forum Balkan School zajednice, ne samo SAMP servera. 

Medjutim, ako stavimo sve na jedan forum, slazem se da ce vjerovatno biti nepregledno, odnosno previse ce biti PDF-ova, sto dovodi do neke nepreglednosti. 

Naravno, napominjem, ovo je samo moje misljenje, ne misljenje vlasnika servera, i zbog toga, slobodno svi igraci mogu da iznesu argumente zasto su dva foruma bolja, ili zasto je jedan forum bolji :)

• Like 2

57 minuta pre, Fikret_Husnic rekao:

Odlicna tema, iskreno, o ovoj temi i unutar administracije smo diskutovali jako puno i cini mi se da koliko god argumenata imamo za dva foruma, opet, imamo jos toliko argumenata za jedan. 

Sto se mene licno tice, za sada, kao vodja foruma se zalazem da sve ostane na ovom forumu. Naravno, slazemo se da je RageMP ogroman projekat, medjutim, moras imati na umu da ako se otvori novi forum, moramo praviti novi Moderator tim, a iskren da budem sumnjam da trenutno postoji potencijal u igracima za tako nesto, odnosno dio sadasnjih Moderatora presao bi na novi forum, dio bi ostao na ovom, a morali bismo da ubacimo dosta novih ljudi, i pitanje je da li bi sve to moglo da funkcionise. Takodje, RageMP je projekat Balkan School zajednice, a ovo je forum Balkan School zajednice, ne samo SAMP servera. 

Medjutim, ako stavimo sve na jedan forum, slazem se da ce vjerovatno biti nepregledno, odnosno previse ce biti PDF-ova, sto dovodi do neke nepreglednosti. 

Naravno, napominjem, ovo je samo moje misljenje, ne misljenje vlasnika servera, i zbog toga, slobodno svi igraci mogu da iznesu argumente zasto su dva foruma bolja, ili zasto je jedan forum bolji :)

Pazi, realno je neizvodjivo da sve bude na jednom forumu, forum bio bi prenatrpan. Sad, dobro je da si spomenuo novi moderator tim, uopšte ti ne treba velik broj moderatora, taj forum u početku ne mora biti toliko opširan. Postoje razne mogućnosti. Poslaću ti u privatnu poruku neke dodatne detalje.

• Like 1

Posted (edited)

Mislim da, iako je obimna igrica opet neka bude na postojećem forumu, za drugi forum se pravi dodatni trošak oko održavanja što mislim da nema potrebe. 

Znajući urednost Super Moderatora konkretno Fikreta i njegovog tima što se foruma tiče smatram da bi dobro to bilo i na ovom forumu.

Kad već ide CS na ovaj forum nek ide i RageMP.

Jeste da bi bilo složenije ali ne sumnjam da bi to Fikret loše odradio i doveo sve uredno kako dolikuje. 

Šta god da se odradi vjerujem da ce dobro biti ali kada bolje sagledam, bolje ipak na jedan forum ovaj postojeći. Malo strpljenja, vremena da se dovede sve u red oko RageMP i biće dobro . Da ne bi igrači se pogubili, svuda, neka bude ovdje RageMP, kao i da se ne stvara dodatni  trošak vlasniku.

Ovo je samo moje mišljenje, mišljenja su, kao što znamo, različita. :)

Edited by Pavle_Castello
  • Like 2

Posted (edited)
3 sata pre, Pavle_Castello rekao:

Mislim da, iako je obimna igrica opet neka bude na postojećem forumu, za drugi forum se pravi dodatni trošak oko održavanja što mislim da nema potrebe. 

Znajući urednost Super Moderatora konkretno Fikreta i njegovog tima što se foruma tiče smatram da bi dobro to bilo i na ovom forumu.

Kad već ide CS na ovaj forum nek ide i RageMP.

Jeste da bi bilo složenije ali ne sumnjam da bi to Fikret loše odradio i doveo sve uredno kako dolikuje. 

Šta god da se odradi vjerujem da ce dobro biti ali kada bolje sagledam, bolje ipak na jedan forum ovaj postojeći. Malo strpljenja, vremena da se dovede sve u red oko RageMP i biće dobro . Da ne bi igrači se pogubili, svuda, neka bude ovdje RageMP, kao i da se ne stvara dodatni  trošak vlasniku.

Ovo je samo moje mišljenje, mišljenja su, kao što znamo, različita. :)

Pazi, niko ovde nije dovodio u pitanje Fikretove mogućnosti.

Ne znam da li si primtetio, ali se forum iz dana u dan nadogradjuje, te nove sekcije, novi potforumi i u jednom trenutku će nam forum izgledati kao deponija..  

Što se tiče troškova, forumi i host generalno nisu toliko skupi, a s obzirom da je ovo ipak malo ozbiljnija zajednica ne treba gledati koliko i šta jer će uvek biti ljudi koji bi hteli da poguraju taj projekat. Takodje ne možeš porediti CS i RageMP.

Sada ću argumentima pokušati da odbranim moj predlog:

-Nove permisije: Nastankom novog servera, potrebno je praviti staff za isti, znači da se trebaju dodavati nove permisije (grupe). Generalno to nije velik broj grupa, ali opet ih nije ni malo. Biće potrebno da razlikujemo SAMP od RAGEMP Staffa. 

-Nove sekcije i potforumi: samim tim ako "smo" napravili novi server, mi moramo imati odredjene potforume za iste. Od raznoraznih konkursa, žalbi, pohvala, predloga, sugestija, diskusija, pitanja.... 

Znam da neke od 

-Preglednost i opšte o ovome: Sve što sam gore naveo se može svrstati ovde, opšta preglednost je vrlo bitna. Igrač koji npr. dodje sa druge zajednice da igra ovde, nbtn da li je to SAMP ili RageMP, mnogo ćemo kao zajednica ostaviti lepši utisak ako ne štedimo na takvim stvarima. Ovo nije vikend server, ako već ciljamo na visoko profesionalnu zajednicu onda je neophodno da posedujemo takve stvari. Moramo misliti i o  bodućnosti. RageM će kad tad postati ultra popularan, iz dana u dan broj igrača će rasti,  prosto će nam se nametnuti potreba za novim forumom, a kad dodje ta situacija mi ćemo imati već dobro opremnjen forum sa spremnim moderatorima i automatski forum nam postaje samo sporedna stvar, te će se staff moći fokusirati na praćenje servera. Takodje postojaće ljudi koji će izabrati isključivo jedan od ta dva servera i koga bi nerviralo da mu svakodnevno iskaču statusi i kojekakvi pinovani postovi sa drugog servera (RageMP ili SAMP)

Vremenom ću iznositi dodatne argumenate. Izvinjavam se ako je nešto bilo nerazumno u ovom tekstu, pisao sam ga mrtav umoran tako da ne zamerite. Pozdrav

Edited by Sajo
  • Like 1

Hvala svima na lijepim komrntarima, drago mi je sto ste zadovoljni radom foruma, i nadam se da cete i u buducnosti biti :)

Sto se tice Sajovog izlaganja, vec sam rekao, postoji milion i jedan argument zasto jedan, a isto tako zasto dva. Pazi, ovo je foeum Balkan School zajednice, ne Balkan School SA:MP servera. Isto tako, SA:MP se nece igrati vjecno, to je cinjenica, a ako otvorimo drugi forum, ovaj posle SA:MP-a nema nikakvu buducnost. Onda isto tako, ako projekat sa GTA V ne uspije, opet ispace da smo se bez potrebe trudili oko drugog foruma. Naravno, GTA V, odnosno RAGEMP (mada meni je lakse da napisem GTA V) nece otvarati sjutra ili za mjesec dana, to je projkeat na kojem se radi i na kojem ce se tek i raditi. Sto se tih permisija tice, slazem se da ce biti previse permisija, ali isto tako, misljenja sam da to nece predstavljati preveliki problem.

Sto se tice ovoga sa novim sekcijama, pretpostavljam da je rijec o onome sto si mi poslao u PP, ali to sam vec gore naveo, po meni to je najveci problem jednog foruma, prakticno i jedini onako znacajan, medjutim, vec imam par ideja kako prevazici taj problem, i nadam se da ce barem jedna biti izvodljiva.

Sto se treceg argumenta tice, kad sam ja preuzeo forum, forum je bio jako dobro razradjen, moja prethodnica je uvela dosta novih dobrih sistema, zanimljivih stvari i slicno, i na prvu bi izgledalo da je to bilo lako odrzavati. Medjutim, cijelih 20 dana ja sam imao jednog Global Moderatora, imali smo i raznih problema sa izborom i sastavljanjem kvalitetnog MT-a, jer niko ne moze ostati sa nama vjecno. Sada, nakon skoro 7 mjeseci, mislim da imamo dobar GMT i MT, i opet pokusavamo da se usresredimo na razvoj ovog foruma. Medjutim, to sam vec rekao, ako bismo dodali jos jedan forum, opet nastaje problem, odnosno, da li da tamo napravimo Cafe i IM kategoriju, ili ne. Ako ne budemo pravili, onda realno forum i nema toliko smisla, jer ni ovaj forum ne postoji samo zbog zalbi i prijavljivanja za organizacije, vec i zbog tih diskusija i druzenja. A ako uvedemo, onda cemo morati da udvostrucimo broj Moderatora, za sta, iskreno da ti kazem, trenutna zajednica nema kapacitet, sto ne mora da znaci da kad otvorimo GTA V nece doci ljudi koji su zainteresovani i kvalitetni. 

Opet napominjem, ovo je moje misljenje, i dok sam ja tu zalagacu se za jedan forum, sto ne znaci da ce na tome i ostati. Prvi ti mozes da izneses argumente koji ce me ubijediti da je potrebnije dva foruma, medjutim, za sada sam  i dalje pri svom stavu :)

• Like 3
  • Cool 1

Definitivno treba dodati drugi forum za GTA V, onako je vec malo pretrpan ovaj forum.

Od mene +  

Moje misljenje jeste da nema potrebe novi forum za Rage MP svaka obavestenje za RAGE MP cemo imati na ovom forumu.

Bilo bi lepo da se napravi discord server vezan za Rage MP .

Ovo je samo moje misljenje!