Jump to content
Fikret_Husnic

PD pravila i mogućnosti

PD pravila i mogućnosti  

278 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Da li smatrate da PD dobro obavlja svoj posao?

• Da
      108
    • Ne
      170
  2. 2. Kako poboljšati rad PD-a?

• Postrožiti im pravila, pošto ih previše krše.
      133
    • Ublažiti pravila, jer se igrači boje da uđu u PD zbog visokih kazni.
      38
    • Dodijeliti im veće mogućnosti, npr. više metaka u tazeru i sl. pošto su inferiorni u odnosu na kriminalne organizacije
      61
    • Smanjiti im mogućnosti, npr. manje metaka u tazeru, pošto su superiorni u odnosu na kriminalne organizacije
      29
    • Nešto drugo (napišite šta)
      17

Recommended Posts

Poštovani igrači,

U ovoj temi možete diskutovati o pravilima i mogućnostima PD-a. Dakle, da li smatrate da PD ima prevelike mogućnosti, da li im treba postrožiti pravila, da li smatrate da im treba smanjiti municiju u tazeru ili povećati i slično.

Tema se zaključava 20.09.2020. u 00:00.

• Cool 1
  • Sad 1

Moje generalno mišljenje je da treba pravila za PD da se postrože. A to su sledeća pravila:

• RPS - Da PD čeka u bazu robera kako bi ga sprečio da dostavi. Takodje da dolazi PD bez duty na reket/pljačku kako bi rekao kolegi ID-eve, kako bi ovaj podelio WL.
  • PG - Obnavljanje WL-a na pokret. Primer kolega se zaleti kroz arrest, ovaj drugi samo obnovi wl čim auto dodje na arest. U slučajevima da se auto prethodno nije zaustavio.
  • DB - Da se bilo kakva vrsta DB-a kažnjava. Čist primer je da se PDevac sa kolima zaleti, pregazi zločinca, kako bi ga lakše uhapsio.
  • Krađa VIP vozila - Ovo se meni lično desilo. PDevac me je izbacio iz mog VIP NRG-a, te sam ja njega, i on mi je dao WL za krađu vozila. 

Normalno, pojedinjeni članovi PD/SAJ ne krše ova pravila zato što lično smatraju da se trebaju zabraniti. I ja takve članove poštujem. Međutim, tu su članovi organa reda koji bi sve uradili kako bi nekom dali WL, pa i time deljenjem lažnih WL-a.

Naravno postoje i još pravila koje mi se neda nabrajati, ali ovo su neka od pravila koja ja lično mislim da se trenaju uvesti.

Takođe, ne moraju se smanjiti meci na Tazer. Ali bilo bi dobro da se uvede da Tazer može imati samo 1 metak pre repetiranja. Da u šaržeru ima 1 metak, i još 6 kao dodatnu municiju. Normalno, ako ovo može da se nekako učini. Nisam skripter tako da ne znam, i žao mi je ako sam predložio da se uradi nešto što je nemoguće.

Hvala vam na vremenu!

Edited by S T O J A
  • Like 1
  • Haha 1

Kao prvo, jako mi je drago sto je ova tema otvorena, oko PD-SAJ-a jer u konkursu za moderatora sam i ja spomenuo vrlo slicnu temu.

Po meni, PD-SAJ je previse zasticen i svesno krsi pravila organizacije kao i pravila servera, znajcu da ce na zalbi pisati da nema dovoljno dokaza.

E sad cu pojasniti to malo. Kao sto svi znamo 100% smo bar 1 dobili lazan WL koji nije bio ociscen ALI mi ne znamo da cemo dobiti WL a kamo li lazan pa da pokrenemo snimanje i zato samo klknemo f8 i okacimo zalbu ali ta zalba se odbije jer nema dovoljno dokaza, retkost je da neko dobije kaznu za lazan WL tacnije da je zalba za to prihvacena.

Ja sam otvorio temu u generalnoj diskusiji oko toga da je PD-SAJ PRE JAK. Tacnije da ima puno slotova,tazer je pre jako oruzije, svesno krse pravila, besplatna oruzija, puno jeftinija bolnica i lecenje itd... Vise o tome se moze naci OVDE.

PD-SAJ je u puno vecoj prednosti nego kriminalnih organizacija i njihovih saveza, /r chat (mogu komuciritari svi clanovi iz PD-SAJ pa cak i clanovi SP-a i to im olaksava igru), mogu otvarati kapiju i ako nisu iz tog PD-a (ZG-PD moze otvoriti kapiju, tacnije onu vratu u enterijeru u PD i uzeti/ostaviti /duty, /equip u SA-PD enterijeru) dok saveznici ne mogu otvarati svoje kapije. Nesto vise o tome sam napisao OVDE.

Eh sad, ja bih uveo da se metci u tazeru smanje sa 7 na 5 ili cak na 3 metka, da SAJ moze juriti jedino kriminalce koji imaju WL 10+ jer realno i po RP-u da ti vozis u pijanom stanju ili da se olaksavas na javnom mestu sigurno nece doci Specijalna ANTITERORISTICKA jedinica, i da za lazan WL ne treba dokaz snimak jer ako se na slici vidi sve jasno nema logike da treba snimak.

OVO JE SAMO MOJE MISLENJE !!! :D 

Takođe ću se složiti sa @(@[email protected]) ,zbog jedne "stvarčice" koja nosi naziv Tazer, PD je prejak i jedva koji rob bude dostavljen od strane krimi org.

Ovako, što se tiče metaka u tazeru, ima ih svega 7 i ja mislim da to ne treba menjati, ali šta se treba menjati jeste:

-Funkcija tazera:

Pod ovim mislim da nije RP da ti nekog možeš tazerom pogoditi sa 10m razdaljine. Umesto toga:
-Smisliti tazer, ali onako, "ručni", znači da se ne gađa sa daljine nego iz blizine se ručno tazira, taziraš lepo lika ručnim tazerom iz blizine, na taj način će se najverovatnije dvostruko smanjiti broj vraćenih robova.

Takođe, složiću se sa smanjivanjem slotova u PD-u, sad ih je prepuno,

-Broj slotova u svakom PD-u neka bude smanjen na 15, a za SAJ neka bude isto 15.

Znači: 15+15+15+15=60.

Trenutno stanje slotova: 25+25+25+20=95!

Znači, zamislite vi da su svih 95 slotova popunjeni dobrim rokačima i aktivnim članovima, šta će biti?????

Takođe bih i apelovao na sve lidere, bilo to BG-PD, ZG-PD, SA-PD ili SAJ, da pripaze malo na svoje članove, šta oni rade...

To bi bilo to od mene, ovo je samo moje mišljenje!

Kao što znamo, svaki dan bude minimalno 5 žalbi na članove SAJ-a/PD-a.

Razlog toga je što su se previše opušteni i po meni previše zaštićeni oko pravila što se tiče toga,

prvo, neki član policije radi BUG tokom pljačke i čeka da počne kako bi spriječio istog momenta,

PRIMJER: Policajac ide s komandom "/Die" u enterijeru i tako legne u zid što je "PG & BA".

To se ne može snimiti niti bilo šta slično jer nikada ne znaš kada i gdje može biti.

Drugo, ovo što su dozvolili da "SAJ/PD može voziti bilo koje vozilo je glupost, ja bih po tome dodao da samo "Lider/Admin"

može voziti | Privatno vozilo | Rent | VIP | .

To pravilo je prije postojalo i kažnjavalo se strogo, sada su dozvolili da svaki član policije može voziti šta hoće.

Treće, da se pravila za SAJ/PD postrože i budu definisana, ne samo "PG,RPS". Ja bih dodao sljedeća, a to su :

1.RPS

- (Svaki RPS, da igrač upadne medju 5-10 mafijaša u zlataru/banku i spriječi, ili sam ići na više mafijaša bih kažnjavao)

2.PG

- (Svaki PG, bila to neka sitnica, loše RP-anje ili ubacivanje preko ograde bih strogo kažnjavao)

3.DB

(Bilo koje gaženje bih smatrao DB, Vi u RL udarite čovjeka sa 30-50km/h on je mrtav ili teže povrijeđen, nema veze što nije ispod vozila)

4.LTA

(Sa robom da bi neki drugi PD oduzeo, takodjer za kriminalne važi isto)

5.RK

- (Svaki SAJ/PD koji ide na kriminalna i taj isti ga ubije, SAJ/PD će raditi to sve dokle god ga ne uhapsi/ubije, tako da ideš na drugog i gotovo)

((Ispravite me ako griješim, možda su neka pravila i definisana, nisam toliko upućen ali kako sam pratio nisam vidjao da su kažnjiva))

Također bih ubacio SWAT odijela kao i prije, u koliko se zlatara/banka spriječaje, SAJ/PD-u nema ući u nutra bez SWAT odijela.

Što se tiče oružja, sve bih ostavio kako i jeste, jedino stavio na PD Sniper 100 metaka i ništa više i možda čak izbacio noćni opremu tako nešto.

Smanjio slotove/mjesta u SAJ-u/PD-u, iako do sada nisam vidjeo preko 50 SAJ-a/PD-a, trebalo bi se smanjiti jer

da svaki PD ima po 10-15 slotova bilo bi u redu, primjer kao što je @GameTester naveo :

Specijalna Antiteroristička Jedinica - 20

Zagreb Policija - 15

Beograd Policija - 15

Sarajevo Policija - 15

Ovo mislim da je sasvim korektno, jer svaka kriminalna organizacija ima 30 slotova, kada se dvije organizacije skupe

ili sklope savez, da budu od sve dvije organizacije po 30 članova, to je 60 članova. Možda se nekada desi da budu svi tu ali ne svaki dan.

Isto tako, kao što sam naveo gore, svaki PD da ima po 15 slotova i SAJ po 20, to je 65 slotova sve ukupno policije koji imaju uvijek

prednost nad kriminalcima jer im je dovoljan jedan pogodak i igrač je na podu, dok igračima kriminalne organizacije treba 3-5.

Zabranio "/Arrest" komandu tokom kretanja vozila, postaviti da piše "Ne možete to sada, krećete se velikom brzinom".

Također kao što je @GameTester rekao, zabraniti voziti kriminalca na motoru i prednjem sjedištu vozila, zbog poboljšanja

RP-a i zbog toga jer je to nekim dijelom PG.

Zabrano članovima SAJ/PD-a bez dužnosti prilaz pljački/reketu zbog drukanja mafijaša jer ih hvata "ANTI-DM".

(Dodao mogućnost ubistva kada civil udje ne samo u Banku-Zlataru nego i u Firme iz sigurnosnih razloga)

Lažan WL, naručivanje bih zabranio čak i "Napad na PD/Napad na SAJ", iz razloga što većina igrača pogreše ID i onda lako dodje do problema.

Dozvolio bih skraćenice kao što su "Napad na PD(nnpd)/Napad na SAJ(nnsaj)

Naravno svi će reći samo to i smiješ, ali ima trenutno koje to pravilo krše više puta.

Naravno ovo je bilo neko moje mišljenje, što bih izmjenio što ne, sada će većina vas reći

"Ah pretjerao si, samo PD optužujete, vi bi najrađe da pješke idemo na pljačke" itd itd...

#NoHATE

Također @Fikret_Husnic trebao bih otvoriti anketu za kriminalne organizacije što se tiče pravila i vodstva, da diskutujemo o tome malo.

Pozdrav :)

Edited by Ned1c
  • Like 2
  • Cool 1

10 minuta pre, Ned1c rekao:

Kao što znamo, svaki dan bude minimalno 5 žalbi na članove SAJ-a/PD-a.

Razlog toga je što su se previše opušteni i po meni previše zaštićeni oko pravila što se tiče toga,

prvo, neki član policije radi BUG tokom pljačke i čeka da počne kako bi spriječio istog momenta,

PRIMJER: Policajac ide s komandom "/Die" u enterijeru i tako legne u zid što je "PG & BA".

To se ne može snimiti niti bilo šta slično jer nikada ne znaš kada i gdje može biti.

Drugo, ovo što su dozvolili da "SAJ/PD može voziti bilo koje vozilo je glupost, ja bih po tome dodao da samo "Lider/Admin"

može voziti | Privatno vozilo | Rent | VIP | .

To pravilo je prije postojalo i kažnjavalo se strogo, sada su dozvolili da svaki član policije može voziti šta hoće.

Treće, da se pravila za SAJ/PD postrože i budu definisana, ne samo "PG,RPS". Ja bih dodao sljedeća, a to su :

1.RPS

- (Svaki RPS, da igrač upadne medju 5-10 mafijaša u zlataru/banku i spriječi, ili sam ići na više mafijaša bih kažnjavao)

2.PG

- (Svaki PG, bila to neka sitnica, loše RP-anje ili ubacivanje preko ograde bih strogo kažnjavao)

3.DB

(Bilo koje gaženje bih smatrao DB, Vi u RL udarite čovjeka sa 30-50km/h on je mrtav ili teže povrijeđen, nema veze što nije ispod vozila)

4.LTA

(Sa robom da bi neki drugi PD oduzeo, takodjer za kriminalne važi isto)

5.RK

- (Svaki SAJ/PD koji ide na kriminalna i taj isti ga ubije, SAJ/PD će raditi to sve dokle god ga ne uhapsi/ubije, tako da ideš na drugog i gotovo)

((Ispravite me ako griješim, možda su neka pravila i definisana, nisam toliko upućen ali kako sam pratio nisam vidjao da su kažnjiva))

Također bih ubacio SWAT odijela kao i prije, u koliko se zlatara/banka spriječaje, SAJ/PD-u nema ući u nutra bez SWAT odijela.

Što se tiče oružja, sve bih ostavio kako i jeste, jedino stavio na PD Sniper 100 metaka i ništa više i možda čak izbacio noćni opremu tako nešto.

Zabrano članovima SAJ/PD-a bez dužnosti prilaz pljački/reketu zbog drukanja mafijaša jer ih hvata "ANTI-DM".

(Dodao mogućnost ubistva kada civil udje ne samo u Banku-Zlataru nego i u Firme iz sigurnosnih razloga)

Lažan WL, naručivanje bih zabranio čak i "Napad na PD/Napad na SAJ", iz razloga što većina igrača pogreše ID i onda lako dodje do problema.

Dozvolio bih skraćenice kao što su "Napad na PD(nnpd)/Napad na SAJ(nnsaj)

Naravno svi će reći samo to i smiješ, ali ima trenutno koje to pravilo krše više puta.

Naravno ovo je bilo neko moje mišljenje, što bih izmjenio što ne, sada će većina vas reći

"Ah pretjerao si, samo PD optužujete, vi bi najrađe da pješke idemo na pljačke" itd itd...

#NoHATE

Također @Fikret_Husnic trebao bih otvoriti anketu za kriminalne organizacije što se tiče pravila i vodstva, da diskutujemo o tome malo.

Pozdrav :)

Slažem se u potpunosti, i želeo bih da se doda da NE SME da se arresta na motoru, jer je to teži PG po meni :)

Bilo bi lepo da se smanje kazne, za levu stranu se dobija adminska mislim stvarno ono..

@Ned1c Sve ai ti to lijepo sklopio nedicu ali po mom misljenju  ovaj prijedlog je nepromisljen

Prijedlog: treba zabraniti PD/SAJ da dolaze sa rent vozilima i privatnim vozilima, sa druge strane Krimi org mogu doc sa NRG-500 privatnim/rentanim, sa infernusom ili bilo kojim brzim vozilima. Sta onda PD treba da patrolnim autima hvataju NRG ? jel ima to logike ikakve ? Ako vec se uvodi ovako nesto onda neka krimi org dolaze samo sa vozilima svoje org i PD/SAJ sa vozilima svoje org

@G O L D E N da, ali Policija i kriminalna organizacija nije isto, jer kriminalci rade šta hoće i oni voze šta hoće.

Dok bi državna organizacija trebala biti ugled na gradjane, a ne da Policija radi šta hoće kao i kriminalci da voze šta hoće!

• Like 3

Anketa se zatvara, hvala svima na glasovima i komentarima.

LOCK!

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...