Jump to content
Void

Posao Ribar

Recommended Posts

Dakle,kao sto svi znate ribar je,kao ste je bio i elektricar do poslednjeg updata,los i napusten.Moje misljenje je,a vjerujem i vase,da bi trebalo poboljsati taj posao.Mozda da se uvede neki drugi sistem i da se povecaju plate ili da ostane ovaj trenutni sistem gdje je veoma tesko uloviti ribu,ali kada se ulovi da nam se ocita kao 1 riba,a ne 1kg ribe i s tim da se uvede sistem da mozemo da se hilamo preko ribe, tj. da mozemo uloviti max 1 ribu i da nam je to otezano (pod tim se podrazumjeva da prilikom jednog pecanja kada idemo npr. /pecaj ili sta vec da mozemo uloviti 1 ribu,a opet kada idemo /pecaj 1 ribu,ali je to sve nasumicno),ali kada ulovimo da je mozemo jesti npr. komandom /jediribu i da se tako hilamo.Mislim da shoppyland ne bi bio na gubitku,ali se samo malo otezao posao ribar,pa neki nece imati strpljenja i kupovat ce u shoppylend-u,tako da ce i shoppyland biti u zaradi.Pisite mi vase misljenje

Sviđa mi se ideja o tome da se malo preuredi posao ribara, svakako svemu je potrebno ažuriranje posle nekog određenog vremena, pa tako i ovom poslu. Jedino sa čime se ne bih složio jeste da se riba može koristi za heal, okej je jabuku, krušku, čokoladu... da nosiš u rancu i da ih jedeš kako bi se heal-ao. Već za ribu je drugačije, jer ipak je riba sama po sebi drugačija od ovih namirnica, a i u ostalom još uvek ne znam nikoga ko je u rl nosio tako ribu u rancu po gradu čisto da je pojede :D . Ipak moramo biti malo realniji koliko toliko, mada sve u svemu odlična ideja !

On 2/18/2021 at 6:41 AM, MileticM said:

Sviđa mi se ideja o tome da se malo preuredi posao ribara, svakako svemu je potrebno ažuriranje posle nekog određenog vremena, pa tako i ovom poslu. Jedino sa čime se ne bih složio jeste da se riba može koristi za heal, okej je jabuku, krušku, čokoladu... da nosiš u rancu i da ih jedeš kako bi se heal-ao. Već za ribu je drugačije, jer ipak je riba sama po sebi drugačija od ovih namirnica, a i u ostalom još uvek ne znam nikoga ko je u rl nosio tako ribu u rancu po gradu čisto da je pojede :D . Ipak moramo biti malo realniji koliko toliko, mada sve u svemu odlična ideja !

Pa ima dosta toga nerealnog na serveru,tako da ovo nije najnerealna stvar.Mislim ko nosi jabuku,krusku i sl. po gradu da je pojede.Jest to realno,ali ipak kada si ti npr vidio da neko jede to kroz grad,mozda je realnije cips,smoki,cokoladica i sl.?

• Like 1

Dobar predlog.

Ali evo Npr. upecas nekoliko kg ribe i ne moras na checpoint dobijati plau nego skupljas ribu i da ima neka prodavnica dje mozes da je prodas. I moze npr. pecati razlicite ribe i onda ih prodavati pojedinacno.

Sve u svemo dobra ideja i svidje mi se.

Po meni je trenutno taj posao za izbaciti, ali kao rp server posao je super. Sto se tice zarade na tom poslu, uzas!!! Znaci nema losijeg posla, pokusao sam nekoliko puta da ga radim ali nije islo. Jednostavno je em dosadno em tesko. Ili da se poveca zarada ili neki update poseban za taj posao ili jednostavno da ga izbace i ubace neki bolji i zanimljiviji. 

Slazem se da ga treba unaprediti. Plata je dobra, ali je posao mnogo tesko raditi i mnogo vremena i zivaca zahteva rad. Jednom smo ja i drug pokusavali da pronadjemo neku caku za hvatanje ribe, ali ona ne postoji. Pokusavali smo sto brze da klikcemo dugme, pa onda sto sporije, ali bezuspesno. 

Istina, poslu možda treba neko unapređenje kako bi postao traženiji i profitabilniji. Sviđa mi se ta početna zamisao, jedina granica do koje dolazimo jeste ona "kako?". Kako mi da uljepšamo ribara? Možda putem povećane plate? Ili pak preko nekog posebnog značaja ribe, npr. da se od nje nešto pravi? Na primjer doda se mjesto za čišćenje ribe i onda se ona isporuči u Shoppyland za dalju upotrebu. Uglavnom sve te ideje prepuštamo PTF-u "Prijedlozi".  Sve ima svoje ali moje konačno mišljenje jeste da zaista trebamo poboljšati ovaj posao kao i svaki :) 

Mislim da je jedan on najkompklesnijih poslova na serveru a sa najmanjom zaradom, definitivno se ne isplati raditi ga osim ako ne dodje do nekih promjena a nadam se da hoce.

Smatram da posao Ribar treba da se ukine zasto,  zato sto vi pecati 10-15 minuta i upaceta 50kg ribe a dobijete samo 10k , Po meni bi posao treba ili da se ukine ili da se malo poboljsa. 

Poslu se definitivno treba povecati zarada, ili barem veca sansa za vece kilograme ribe jer je dosta velika sansa da upecate 1 po 1 pa tako do 50 i dobije se mala suma para sa obzirom koliko se dugo posao radi.