Jump to content
Void

Voice chat u SAMP-u?

Recommended Posts

Kao sto sam naslov kaze,kako bi vam se cinilo kada bi se ubacio voice chat u samp(voice chat-da mozete s nekim na sred ulice bez ikakvih dodatnih aplikacija,sem sampa,pricati.Znam da ima ts3 i diskord,ali mislim da bi bila prava "slast" da se ubaci voice chat,kao i u GTA V.Pisite mi vasa misljenja?

Po meni ne, zato jer bi bilo vise vrijedanja i ljudi bi to zloupotrebljavali u nekim situacijama

Miha

Level 26

0 Kaznenih Poena

Helper ❌

EX Ultra Donator

Admin ❌

Lider ❌

Organizacija: AMS

Rank 4

Vec dosta puta si predlagao nesto slicno i mogu reci da mi se ne svidja. Ne znam koliko je napraviti voice chat u stvari izvodljivo. Vec unapred znam da takav sistem ne bi uopste funkcionisao izmedju nasih igraca. Dosta njih se ne bi snaslo u nekim situacijama i samim tim bi izbegavali RP. Trenutno je sasvim okej da se prica preko Discord-a ili TS-a , tako da nema potrebe za nekim menjanjem. 

Ne slazem se iskreno,voice chat nije izvodljiv u sampu,pola nebi se snalazili.Svi smo navikli na ts discord itd.Nema potrebe da se ubacuje

E ovako, po meni nije potrebno ali neću navesti odmah kao razlog da već imamo Ts3 i Discord. Moj razlog jeste što prije svega, vjerovatno nije ostvarljivo. Ova igrica je već starija i nije toliko napredna kao GTA V npr. Čak i tamo Voice Chat zna lagovati. Kako bi tek ovdje bilo? Sljedeća stvar jeste ta da, čak i da je moguće, Voice Chat ne bi išao u korist jer većina igrača vjerovatno ne bi ni koristila zbog određenih nedostataka. 

Ne slazem se. Vec imamo discord I teamspeak, a I kada bi se ubacio voice chat to bi bilo I suvisno, a I ne bi bilo korisno. GTA SA je jako stara igrica I ne bi bilo bas dobro zato sto bi bilo puno bagova I lagova. Prosto bi bilo pretesko da se komunicira sa drugim igracima. Dovoljni su nam ts3 I discord nema potrebe komplikovati.

Ranije, Maid_Reketas je rekao/la:

Potpuno nepotrebno

Možeš li malo razraditi komentar. Zbog čega je to nepotrebno, da li je to zbog toga što postoji teamspeak ili je samo po sebi nepotrebno. Trudimo se da u generalnoj diskusiji imamo malo opširnije komentare, kako bi mogli uvideti većinu pogleda na neku temu, a to ne možemo kada neko napiše samo da je to potpuno nepotrebno bez objašnjenja :)

Voice chat na SA:MP serveru je nepotreban zbog toga što već imamo Teamspeak koji je jednostavan i svi su se navikli na TS tako da bi trebalo dosta vremena da se igrači naviknu na novi voice chat. Moje mišljenje je da bi voice chat bagovao zbog toga što je to igra stara 15 godina i modifikacije kao što su voice chat su nekompatibilne i igrači bi iskorišćavali greške i bugove sa voice chat-om.

Ranije, MileticM je rekao/la:

Možeš li malo razraditi komentar. Zbog čega je to nepotrebno, da li je to zbog toga što postoji teamspeak ili je samo po sebi nepotrebno. Trudimo se da u generalnoj diskusiji imamo malo opširnije komentare, kako bi mogli uvideti većinu pogleda na neku temu, a to ne možemo kada neko napiše samo da je to potpuno nepotrebno bez objašnjenja :)

Pa imate TS3, discord i nepotreban je voicechanger. Kako bi cijeli server pričao, komplikovano bi bilo za izraditi a tek koristiti. 

Edited by Maid_Reketas
  • Like 1

Ne,zato što se TS3-Team Speak 3 raširio pomoću SA:MP-a.I ljudi koji drže servere SA:MP i prelaze s ts3 na discord meni je to malo bolesno,je discord bolji ali SA:MP je poznat po team speaku.

U redu razmijem,ali kada neko novi dodje na server i kada treba doci na TS,treba mu biti objasnjen cijela procedura,normal,ulazak u ostale kanale itd.Za pocetnike i davanje normala zna biti potesko.Npr. ne znaju staviti C i sl. stvari ispred imena,pa ne znaju naci Zahtjev za permisiju chat u kojem TS3 Admin im pise te skracenice i dosta toga se oteza,a ovako bi usli na server i koristenjem nekog push talk-a npr. B pricali bi i u zavisnosti od udaljenosti od covjeka do covjeka tako bi se i cuo glas,odnosno sve sto ste dalje slabije se cuje zvuk,a ukoliko zelite s nekim da pricate,odnete negdje gdje je tise.Ovo je samo moje misljenje,ali mozda ipak i ono nije najtacnije ili sam pogrijesio negdje,pa stoga slobodno me ispravite,ja cu s nestrpljenjem cekati vase odgovore.

Ranije, Scalete je rekao/la:

U redu razmijem,ali kada neko novi dodje na server i kada treba doci na TS,treba mu biti objasnjen cijela procedura,normal,ulazak u ostale kanale itd.Za pocetnike i davanje normala zna biti potesko.Npr. ne znaju staviti C i sl. stvari ispred imena,pa ne znaju naci Zahtjev za permisiju chat u kojem TS3 Admin im pise te skracenice i dosta toga se oteza,a ovako bi usli na server i koristenjem nekog push talk-a npr. B pricali bi i u zavisnosti od udaljenosti od covjeka do covjeka tako bi se i cuo glas,odnosno sve sto ste dalje slabije se cuje zvuk,a ukoliko zelite s nekim da pricate,odnete negdje gdje je tise.Ovo je samo moje misljenje,ali mozda ipak i ono nije najtacnije ili sam pogrijesio negdje,pa stoga slobodno me ispravite,ja cu s nestrpljenjem cekati vase odgovore.

Nemoguće je to uraditi koliko ja znam ukoliko se ne napravi sopstveni klient za SAMP ali i tad je jako teška, a verujem i nepraktično. Bolje je da ostane tako kako jeste i to da se unapređuje. Možemo se mi stariji igrači, a i staff potruditi da omogućimo što bolju edukaciju oko toga u okviru zajednice. Šta vi mislite o ovome? Znam da je voice chat nešto što je lakše za korišćenje i to možemo da vidimo iz priloženog u novijim igrama ali GTA SA je izasao pre skoro 20 godina i ne možemo tako nešto ni da očekujemo. 

Mislim da nije lose da to postoji na nekim serverima, ali, kada bi se ubacio voice chat, nekako bi se izgubila ta car SAMP-a te bi vise licilo na GTA V RP samo u SA. Radije bi da ostane ovako kako jeste.