Jump to content
RealKnezevic

Da li su anime kineski crtaci, i zasto jesu?

Recommended Posts

Pozdrav forumasi, ja sam Aleksa a danas cemo da se taknemo teme da li su anime crtaci poreklom iz Kine.

Ja smatram da taj crtani dosta asocira na Kinu, i mogu zagarantovati da jesu Kineski crtaci. 

Ja mislim da su Kineski zbog same radnje tog crtaca, naprimer Naruto, Yu-Gi-Oh...

Zanime me vase misljenje da li je vama ovo Kineski ili Japanski crtani.

• Like 1
  • Haha 1

Anime je poreklom iz japana, inače naziv je od japanske reči "animeshon" što znači animacija. Ovih par  anime crtaća su trenutno najpopularniji: Naruto, One Piece, Pokemoni, Zmajeva kugla.

Neko ponekad i meša anime i mangu, anime je stil crtanja animacije i obično je izmišljen, dok je manga japanska reč za stripove

Ne znam po čemu ti možeš zagarantirati da su Animei kineski crtići kad s Kinom veze nemaju...

Animei su potekli iz Japana, i jedino ih možeš zvati japanskim crtićima, a ne kineskim.

Naveo si to da su oni po tebi kineski zbog radnje. Po čemu je to radnja "kineska"? Kako sad radnja bude norveška ili južnoafrička a kako kineska? 

Svaki anime ima različitu radnju i mi iz te radnje ne možemo vidjeti da je ona kineska.

Anime možemo prepoznati po stilu crtanja ili po originalnom jeziku (koji je japanski, ne kineski).

Jedan savjet - sljedeći put se barem malo informiraj o onome o čemu pišeš, zato što su argumenti koje si naveo dosta netočni i nemaju nekog smisla. :)

Edited by Dream

Jedini anime koji sam gledao u zivotu je bio yu-gi-oh  i igrica naruto za play station 2 i koliko sam ja upucen mislim da su porjeklom iz Japana,sada da li postoje neki kineski anime nisam upucen jer nisam njihov fan.Uglavnom mismim da su porjeklom iz Japana.

18 minutes ago, Dream said:

Ne znam po čemu ti možeš zagarantirati da su Animei kineski crtići kad s Kinom veze nemaju...

Animei su potekli iz Japana, i jedino ih možeš zvati japanskim crtićima, a ne kineskim.

Naveo si to da su oni po tebi kineski zbog radnje. Po čemu je to radnja "kineska"? Kako sad radnja bude norveška ili južnoafrička a kako kineska? 

Svaki anime ima različitu radnju i mi iz te radnje ne možemo vidjeti da je ona kineska.

Anime možemo prepoznati po stilu crtanja ili po originalnom jeziku (koji je japanski, ne kineski).

Jedan savjet - sljedeći put se barem malo informiraj o onome o čemu pišeš, zato što su argumenti koje si naveo dosta netočni i nemaju nekog smisla. :)

I dalje smatram da su kineski.

1 hour ago, Itachi Uchiha said:

Anime je poreklom iz japana, inače naziv je od japanske reči "animeshon" što znači animacija. Ovih par  anime crtaća su trenutno najpopularniji: Naruto, One Piece, Pokemoni, Zmajeva kugla.

Neko ponekad i meša anime i mangu, anime je stil crtanja animacije i obično je izmišljen, dok je manga japanska reč za stripove

Iskreno po meni je Naruto jedan od najboljih,  takodje i Yu-gi-oh a ostale i ne toliko. Nisu me toliko privlacili a  radnja je bila dosadna itd..

1 hour ago, Knezevic said:

Iskreno po meni je Naruto jedan od najboljih,  takodje i Yu-gi-oh a ostale i ne toliko. Nisu me toliko privlacili a  radnja je bila dosadna itd..

1 hour ago, Knezevic said:

I dalje smatram da su kineski.

Naruto: Japanski anime i manga, kreirao Masaši Kišimoto 

Yu Gi Oh: japanska manga, kreirao Kazuki Takahaši

Zmajeva kugla: japanski anime, kreirao Akira Torijama

Pokemon: nastao u Japanu, autori Satoshi Tađiri i Ken Sugimori

Ta četiri sam ja gledao kao klinac za ostale ne znam a ovo je sve japansko 100% ?

30 minutes ago, Dream said:

Neki argument zašto to misliš? :)

Jednostavno tako od rodjenja, znam ja da su to Japanski crtaci. Ali jednostavno kada sam bio mali i gledao anime mislio sam da su to Kineski crtaci, i nekako sam htio da se vratim na to doba. Nadam se da se nisi uvredio:D

Svako je gledo bar jednu epizodu jednog animea ili cak i ceo. Blej blejd, jokai, jugio i td. Svako ih je gledao na Ultri. Odgledao sam ,,Malog Naruta,, i ,,Naruto shipudden,, (ako se tako pise) anime je pun emocija i ko ga nije gledo preporucujem. Nauci se nesto iz tih animea.

Nisu , jer je anime odradjen po Japanskim Mangama kao prvo zato i nemogu biti kineski mogu biti japanski ali nisu. Tu ima mnogo brutalnosti kao naprimer Death Note i tako ti i jednostavno to nije da gledaju deca od 6 godina zato nisu kineski crtaci.

Nego sta nego da su crtani jasno se vidi crtanje Anike lokova i kako to nije stvarno. Jedini anime koji sam pogledao u toku svog djetinjstav je Yugi Oh ako on spada naravno. Anime je previse Fantazionalni crtani puno vece fantazije u ne stvarni likovi neko u bilo kojem drugom crtacu.