Jump to content
Giovanni S

Mišljenje - Intel ili Ryzen

Recommended Posts

dizajnrezolucija512x128

Pozdrav forumaši i forumašice, posle kratke pauze nastavljamo sa temama iz IT sveta, današnja tema je o procesorima serije Intel i Ryzen.

Obe
kompanije su jedne od najpoznatijih kompanija koja proizvodi mikroprocesore. Najčešće je da neko koristi ili Intel ili Ryzen tj. da neko koristi odnosno ima proceesor iz Intel ili Ryzen serije. Ja imam računar u kome se nalazi procesor AMD Ryzen 5 1600x hexa-core i 12 treda. Mogu reći da je procesor veoma dobar za tu cenu. Radi svoj posao perfektno i neke računarske procese izvršava super. Preporučio bih svima taj procesor, ali naravno preporučio bih i procesor iz Intel serije. Uvek pri kupovini procesora gledajte da je novija generacija procesora.
A sve to dovodi do pitanja...

Koji
procesor Vi imate ? Da li više volite Intel ili Ryzen jer ipak su oni večiti rivali ? Da li Vam se sviđa rad istog procesora koji Vi imate ? Iznesite sa nama mišljenje o ovoj temi.

NAPOMENA: Svako pisanje komentara koji nemaju smisla odnosno koji nemaju veze sa ovom temom biće kažnjivo. Molim da poštujete to kako ne bi dolazilo do takhiv situacija.
Hvala !

• Like 1

Ranije, AdrianProSrb1 je rekao/la:

Cao,mislim da je ryzen ipak bolji zbog mnogih pogodnosti i sto se tice gejminga ryzen nema konkurenciju.Nastavi objavljivati ovakve teme,svako dobro.

Pozdrav, hvala Vam što ste izneli mišljenje sa nama. Mogu se složiti da je Ryzen bolji za Gaming. Zanima me to da li vi koristite Ryzen ili je to samo Vaše mišljenje da je bolji za neke stvari ?

ja trenutno imam neki intel procesor ali po meni je ryzen bolji

neke igrice se mogu igrati na integrisanim grafickim kartama od ryzena dok intelova graficka... da ne pricam

• Like 1

On 9/26/2022 at 10:45 PM, Amer_Lopo said:

ja trenutno imam neki intel procesor ali po meni je ryzen bolji

neke igrice se mogu igrati na integrisanim grafickim kartama od ryzena dok intelova graficka... da ne pricam

Zbog čega mislite da je Ryzen procesor bolji od Intel? Koji model Intel procesora koristite, jeste li zadovoljni kako Vas služi. Da li Vam se sviđa njegov rad? Koje su neke od najzahtevniji igrica koje igrate? Da li Vam se nekada kvario procesor? Koliko dugo korstite Vaš procesor? Da li ste upoznati sa još nekim proizvođačima mikroprocesora? Kakvo je Vaše mišljenje o njima?

2 hours ago, Jure_Jumanji said:

Ryzen bez sumnje..

Zbog čega mislite da je Ryzen procesor bolji od Intel? Koji procesor Vi koristite, jeste li zadovoljni kako Vas služi. Da li Vam se sviđa njegov rad? Koje su neke od najzahtevniji igrica koje igrate? Da li Vam se nekada kvario procesor? Koliko dugo korstite Vaš procesor? Da li ste upoznati sa još nekim proizvođačima mikroprocesora? Da li ste imali iskustva nekada ranije ili možda baš sada sa Ryzen procesorima? Kakvo je Vaše mišljenje o njima?

1 hour ago, MysticLegend said:

Dugo koristim ryzen i odlicno me sluzi poznajem dosta ljudi koji se zale na intel tako da mislim da je ryzen bolji ryzen 9 7950X ubica

Zbog čega mislite da je Ryzen procesor bolji od Intel? Koji model Ryzen procesora koristite, jeste li zadovoljni kako Vas služi? Da li Vam se sviđa njegov rad? Koje su neke od najzahtevniji igrica koje igrate? Da li Vam se nekada kvario procesor? Koliko dugo korstite Vaš procesor? Kakvo je Vaše mišljenje od Intel procesorima? Zbog čega mislite da su se ljudi žalili na Intel procesore?Da li ste upoznati sa još nekim proizvođačima mikroprocesora? Kakvo je Vaše mišljenje o njima?

Ryzen je daleko bolji od intela ja imam imam intel i5 i ocu se prebacit na ryzen, jer je eftiniji brzi i bolji za koriscenje nekako mi je vise za gaming ryzen nego intel tako da da po meni ryzen je bolje.

• Like 1

On 10/5/2022 at 2:34 PM, Jovan Gjorgjievski said:

Ryzen je daleko bolji od intela ja imam imam intel i5 i ocu se prebacit na ryzen, jer je eftiniji brzi i bolji za koriscenje nekako mi je vise za gaming ryzen nego intel tako da da po meni ryzen je bolje.

Zbog čega mislite da je Ryzen procesor bolji od Intel? Koji model Intel procesora koristite, jeste li zadovoljni kako Vas služi? Da li Vam se sviđa njegov rad? Da li Vam se nekada kvario procesor? Koliko dugo korstite Vaš procesor? Da li ste upoznati sa još nekim proizvođačima mikroprocesora? Kakvo je Vaše mišljenje o njima? Šta mislite o Athlon procesorima, jesu stariji ali mogu poslužiti, na primer ja koristim Athlon procesor :). Koje su neke od najzahtevniji igrica koje igrate?

Ryzen kao sto sam napomenuo je jeftiniji i brzi a ja koristim intel i3 i nije los ali i nije nesto dobar ne podnesuje sve igrice i laguje nekad, koristim ga vec dugo vremena preko 8-9 godina, nisam zapoznat sa Athlon processorom ali vjerujem da bolje sluzi od intela i3 

Ryzen je bolji, jel ipak po meni dobijes ono sto si uzeo pa cak i vise, konrekto imam komp sa intel procesora ali imao sam i pre sa ryzen, trenutno procesor sto imam nije da kazemo nesto spec ali pa i dalje je popularan u svetu za kompove dobar je procesor odrzava dobru rabotu ali za sada opet da se menjam za ryzen ne bih hteo jel nemam nekih igrice sto igram osvim sampa

On 10/10/2022 at 9:32 PM, Jasam_Djole said:

Ryzen je bolji, jel ipak po meni dobijes ono sto si uzeo pa cak i vise, konrekto imam komp sa intel procesora ali imao sam i pre sa ryzen, trenutno procesor sto imam nije da kazemo nesto spec ali pa i dalje je popularan u svetu za kompove dobar je procesor odrzava dobru rabotu ali za sada opet da se menjam za ryzen ne bih hteo jel nemam nekih igrice sto igram osvim sampa

Zbog čega mislite da je Ryzen procesor bolji od Intel? Koji model Intel procesora koristite, jeste li zadovoljni kako Vas služi? Da li Vam se sviđa njegov rad? Da li Vam se nekada kvario procesor? Koliko dugo korstite Vaš procesor? Da li ste upoznati sa još nekim proizvođačima mikroprocesora? Šta mislite o Athlon procesorima, jesu stariji ali mogu poslužiti, na primer ja koristim Athlon procesor :).  Kakvo je Vaše mišljenje o njima? Koje su neke od najzahtevniji igrica koje igrate?

Edited by Guzaj

On 10/14/2022 at 2:45 PM, Guzaj said:

Zbog čega mislite da je Ryzen procesor bolji od Intel? Koji model Intel procesora koristite, jeste li zadovoljni kako Vas služi? Da li Vam se sviđa njegov rad? Da li Vam se nekada kvario procesor? Koliko dugo korstite Vaš procesor? Da li ste upoznati sa još nekim proizvođačima mikroprocesora? Šta mislite o Athlon procesorima, jesu stariji ali mogu poslužiti, na primer ja koristim Athlon procesor :).  Kakvo je Vaše mišljenje o njima? Koje su neke od najzahtevniji igrica koje igrate?

Pozdrav, Po meni ryzen je vise bolji po ceni i preformansima pa cak i sa integralnom grafickom, koristim trenutno stara generacija i7, iskreno da kazem super i dobar je nekoristim ga nesto poput edita i nekih zahtevnih programa radi lepo moze mozda malo bolje sa overclock al i bez njega lepo radi, za sada nisam imao kvar oko processora, ima jedno 5 godina kako ga koristim, Ako se smatra u pitanju od kompanije Apple,Samsung i tako to znam za njih osvim to sto neznam ime procesora, Althon je bas dobar processor kako i Xeon iako su stari i dalje se koriste mozda nesu nesto brzi al po ceni se isplate, Trenutno osvim sampa ne igram neke druge igrice

Edited by Jasam_Djole

Pozdrav. Po meni Ryzen je dosta bolji sto se tice gaminga i igranja igrica dok intel je bolji za neko programiranje fotoshop i neke stvari koje nisu gaming, ali da se razumemo ne kazem da je Intel los naprotiv odlican je ali je ryzen korak dalje sto se tice Gaminga.

Pozdrav! Sa sigurnoscu mogu da kazem da je INTEL pre nekih 10 do 15 godina pravio bolje procesore. Mada kako tehnologija napreduje, stvari u IT svetu se menjaju pa je samim tim  AMD uspeo da prestigne INTEL sto se tice gaming serije procesora. Svakako ni jedan od novijih i boljih modela nije ni malo jeftin na nasem trzistu ali sa skroz validnim opravdanjem. INTEL procesori su vise za OFFICE rad, dok se AMD vise bazirao na performanse. Da sumiram:

-Da imam izbor od 2004 do 2010 da uzmem AMD-ov Athlon ili INTEL-ov Pentium, iskreno bih izabrao Pentium.

-Da imam izbor od 2010 pa na dalje, izabrao bih bilo koji AMD-ov model.

-PS: Ovo je moje iskreno misljenje, ali naravno svako ima svoj ukus. Naravno sve kritike su dobrodosle! :D             

spacer.png

Edited by Vule_

Ranije, Vule_ je rekao/la:

Pozdrav! Sa sigurnoscu mogu da kazem da je INTEL pre nekih 10 do 15 godina pravio bolje procesore. Mada kako tehnologija napreduje, stvari u IT svetu se menjaju pa je samim tim  AMD uspeo da prestigne INTEL sto se tice gaming serije procesora. Svakako ni jedan od novijih i boljih modela nije ni malo jeftin na nasem trzistu ali sa skroz validnim opravdanjem. INTEL procesori su vise za OFFICE rad, dok se AMD vise bazirao na performanse. Da sumiram:

-Da imam izbor od 2004 do 2010 da uzmem AMD-ov Athlon ili INTEL-ov Pentium, iskreno bih izabrao Pentium.

-Da imam izbor od 2010 pa na dalje, izabrao bih bilo koji AMD-ov model.

Pozdrav još jednom @ Vule_ . Šta misliš, hoće li se Intel ikada vratiti na puteve stare slave pre nego što je AMD izbacio svoje Ryzen procesore? Napiši mi zašto to misliš i koji procesor trenutno imaš, Intel ili AMD

57 minutes ago, V A S I C said:

Pozdrav još jednom @ Vule_ . Šta misliš, hoće li se Intel ikada vratiti na puteve stare slave pre nego što je AMD izbacio svoje Ryzen procesore? Napiši mi zašto to misliš i koji procesor trenutno imaš, Intel ili AMD

Ne verujem, jer je AMD probio sve granice i male sanse su da ce se Intel vratiti na stare puteve. Koristim AMD-ov procesor i zadovoljan sam iskreno.

Ne verujem, jer je AMD probio sve granice i male sanse su da ce se Intel vratiti na stare puteve. Koristim AMD-ov procesor i zadovoljan sam iskreno.

Pozdrav još jednom @ Vule_ . Koliko su tebi bitna jezgra u procesoru? Kome onda po tome daješ prednost?

Čisto informativno, noviji Intel i7 procesori imaju 14 jezgara, dok je AMD ostao na 12

Edited by V A S I C

57 minutes ago, V A S I C said:

Pozdrav još jednom @ Vule_ . Koliko su tebi bitna jezgra u procesoru? Kome onda po tome daješ prednost?

Čisto informativno, noviji Intel i7 procesori imaju 14 jezgara, dok je AMD ostao na 12

Jako je bitno sto se tice jezgara u procesoru, jer oni igraju glavnu ulogu tokom rada.A GHz uvek se mogu overklokovati. Npr. kad je izasao Threadripper dolazio je sa fabrickih 2.9GHz, ali to su procesori koje cete sigurno overklokovati i izvlaciti maksimum iz njih, a sto se tice jezgara ipak cu se i dalje drzati AMD-a jer i sam procesor bez ikakvih izmena izvlaci maksimum, dok intel malo opustenije to radi, sto bi mogli da promene.

Jako je bitno sto se tice jezgara u procesoru, jer oni igraju glavnu ulogu tokom rada.A GHz uvek se mogu overklokovati. Npr. kad je izasao Threadripper dolazio je sa fabrickih 2.9GHz, ali to su procesori koje cete sigurno overklokovati i izvlaciti maksimum iz njih, a sto se tice jezgara ipak cu se i dalje drzati AMD-a jer i sam procesor bez ikakvih izmena izvlaci maksimum, dok intel malo opustenije to radi, sto bi mogli da promene.

Okej, @ Vule_ , kaži mi da li misliš da se Threadripper isplati? Ukoliko se npr. baviš miningom.

9 hours ago, V A S I C said:

Okej, @ Vule_ , kaži mi da li misliš da se Threadripper isplati? Ukoliko se npr. baviš miningom.

Isplati se to je sigurno, ali ga ipak ne bih koristio za majnovanje.

Isplati se to je sigurno, ali ga ipak ne bih koristio za majnovanje.

Pozdrav još jednom @ Vule_ . Da majning nije takoreći propao, što se bilo dogodilo pre neka 2 meseca, mislim da bi tvoj odgovor bio drugačiji u vezi Threadrippera. Navedeni procesor je premoćan za sve što imaš u planu da radiš na računarima, a po meni je AMD napravio perfektan procesor koji će sigurno trebati nekim zahtevnijim kupcima koji su naravno spremni i da izdvoje više novca. Kaži mi, koja je tvoje konkretno mišljenje o majnovanju i da li misliš da će se majnovanje vratiti kao što je bilo pre oko godinu dana? Koji procesor je po tebi najbolji za majnovanje?