Jump to content
ypke

DISKUSIJA [3]: Ekonomija servera

Recommended Posts

Ekonomija_servera.png

Dobro veče svim korisnicima foruma.

Na meniju je danas tema pod nazivom - Ekonomija servera. S obzirom da server traje vec 4-5 dana, imamo delimični uvid u tome u kom smeru ekonomija ide i da li tako treba da ostane. Moja pretpostavka je da će kroz određeni period u trajanju 30-60 dana već početi da se vrte enormne količine novca na serveru i tu se postavlja pitanje: Da li ekonomija ovako treba da izgleda? Ukoliko sagledamo to da je RAGE server otvoren upravo kako bi RolePlay bio na nekom višem nivou od SAMP-a, onda bi trebalo napraviti i korekcije u samim finansijama. Primer za brzi farming novca na serveru od poslova je vozač autobusa. Imate 3-4 stajališta i za veoma kratki period uzmete od 360 do 450$ što i baš nije malo ukoliko se gleda na duže staze, zar ne?

Napišite nam neka vaša mišljenja o ovome i kako vi gledate kolektivno na celu situaciju.

Dosta stvari je ok sto se tice ekonomije, stvari koje bih ja popravio malo jeftinije puske, i korekcija nekih poslova ( kosac trave, kamiondzija ) i jos obavezno da moze gorivo da se sipa dzabe za drzavne poslove..

20 hours ago, Sheki03 said:

Dosta stvari je ok sto se tice ekonomije, stvari koje bih ja popravio malo jeftinije puske, i korekcija nekih poslova ( kosac trave, kamiondzija ) i jos obavezno da moze gorivo da se sipa dzabe za drzavne poslove..

Slozio bih se sa sobom, a sta mislis o tome da se zapravo povecaju zapremina goriva? Trenutno, npr. za bus vozaca, moze stati maksimalno 39l kada ga iznajmis, sto je malo zar ne ? :D

A sto se tice cena oruzja, zar ne mislis da su cene okej imajuci u vidu da ekonomija i nije toliko teska? :)

On 12/6/2023 at 10:56 PM, MakiKavasaki said:

Igram par dana na serveru. (RAGE)

I što se tiće ekonomije veliki + 

Vuće na pravu Rp priču te ako se ovako nastavi moglo bi lijepo to ostati i na duže staze ekonomija sasvim okej i samo tako da se nastavi.

Drago mi je sto imas pozitivno misljenje o ekonomiji. A sta bi ti promenio da imas tu opciju, sta bi poskupeo, a sta bi pojeftinio? :)

Ranije, ypke je rekao/la:

Slozio bih se sa sobom, a sta mislis o tome da se zapravo povecaju zapremina goriva? Trenutno, npr. za bus vozaca, moze stati maksimalno 39l kada ga iznajmis, sto je malo zar ne ? :D

A sto se tice cena oruzja, zar ne mislis da su cene okej imajuci u vidu da ekonomija i nije toliko teska? :)

Drago mi je sto imas pozitivno misljenje o ekonomiji. A sta bi ti promenio da imas tu opciju, sta bi poskupeo, a sta bi pojeftinio? :)

Svidja mi se ideja za veci kapacitet goriva pri iznajmljivanju, sto se tice ekonomije servera po meni nije previse teska ali daleko od toga da je laka, 7 200 za obican pistolj je puno mislim da bi sasvim okej bila cijena od 5 000, stvari koje bih pojeftinijo su jedino eto te puske i pistolji ovo ostalo je napravljeno odlicno..Cak bi mogao da se koriguje posao dostavljac produkata jer sad i nije u punom svjetlu velika kolicina vremena potrosena za malo para.

Pojeftinio bi mozda za 20-30$ hranu i pica jel za nove igrace 100$ je puno dat za pice.

sve ostalo do sadasnje igre je top ukoliko naiđem na nesto sigurno cu nadodat ☺️

11 hours ago, Sheki03 said:

Svidja mi se ideja za veci kapacitet goriva pri iznajmljivanju, sto se tice ekonomije servera po meni nije previse teska ali daleko od toga da je laka, 7 200 za obican pistolj je puno mislim da bi sasvim okej bila cijena od 5 000, stvari koje bih pojeftinijo su jedino eto te puske i pistolji ovo ostalo je napravljeno odlicno..Cak bi mogao da se koriguje posao dostavljac produkata jer sad i nije u punom svjetlu velika kolicina vremena potrosena za malo para.

Delimicno se slazem sa tobom, ali ipak moramo uzeti u razmatranje i to da ce ekonomija enormno da skoci za samo nekoliko nedelja i zapravo ces videti koliko neces osetiti kada budes dao 7.200$ za pistolj :D

Mozes li nam navesti koje su to puske koje po tebi imaju preveliku cenu?

Delimicno se slazem sa tobom, ali ipak moramo uzeti u razmatranje i to da ce ekonomija enormno da skoci za samo nekoliko nedelja i zapravo ces videti koliko neces osetiti kada budes dao 7.200$ za pistolj :D

Mozes li nam navesti koje su to puske koje po tebi imaju preveliku cenu?

Combat PDW i Revolver je stvarno preskup 36k i 25k je zaista mnogo pogotovo ako ispada puska posle smrti

• Like 1